Městská hokejová liga byla rozlosována na dvě skupiny, Brušperk startoval v „béčku“. Po základní části se soutěž rozdělila po sedmi týmech na tři ligy. „My jsme byli nalosovaní do 3. ligy. Po základní části jsme skončili na 5. místě,“ řekl Deníku předseda HC Brušperk Vojtěch Tichý.

„Ve čtvrtfinále jsme se střetli s Frenštátem. V úvodním utkání jsme prohráli 3:4, ve druhém to bylo už 0:4, ještě jsme ale duel otočili a zvítězili 7:5. O postupu rozhodly nájezdy, v nichž jsme byli úspěšnější,“ podotkl Tichý.

„V semifinále jsme narazili na Netopýry Frýdek-Místek. V prvním zápase jsme zvítězili 2:1, odveta dopadla lépe pro Netopýry 1:0. Opět tak musely o postupu rozhodnout nájezdy, které jsme znovu zvládli a prošli do finále,“ vykládal Tichý.

„V boji o vítěznou trofej jsme narazili na domácí kopřivnický tým Lahvators. Přestože jsme prohrával už 0:2, dokázali jsme utkání otočit a zvítězit 6:2. Zisk titulu je o to cennější, že Brušperk oslavil v letošní sezoně už dvacet let působení v městské soutěži,“ dodal Vojtěch Tichý.

Městská hokejová liga – finále 3. ligy:

HC Brušperk - HC Lahvators 6:2 (0:1, 3:1, 3:0)

Branky: 36. a 52. Zíka, 37. a 47. Bala, 39. Kolář, 57. Genzer - 18. Dobečka, 26. Butek. Rozhodčí: Kudlička. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. Diváci: 72.