Jen dvakrát za posledních třináct sezon, odkdy působí Třinec v nejvyšší hokejové soutěži, chyběli Oceláři ve vyřazovacích bojích extraligy. Na titul však stále čekají. Nejblíže k trofeji byli v roce 1998, kdy se pod vedením současného kouče Vítkovic Aloise Hadamczika probojovali třinečtí až do finále, ve kterém podlehli tehdejšímu suverénovi ze Vsetína 0:3 na zápasy.

Jaký bude pro mužstvo ze Slezska čtrnáctý ročník mezi elitou? Podle expertů by to letos žádná sláva být neměla. „Z mužstva odešlo mnoho zkušených harcovníků, zejména v útoku. Nahradit to budou muset mladíci svojí bojovností. Třinec to bude mít hodně těžké, podle mého letos do play off spíše nepostoupí,“ tvrdí hokejový analytik, komentátor a bývalý český reprezentant Martin Hosták. Opačný názor má staronový kouč Třince Antonín Stavjaňa. „Našim cílem je dostat se do play off a v něm uspět. Konkurence je velká, všech třináct týmů bude bojovat na doraz, ale já mužstvu věřím. Svoji kvalitu určitě má.“

Stejného názoru je i kapitán Ocelářů Jan Peterek. „Vše se ukáže až v mistrovských zápasech. V přípravě jsme odehráli několik kvalitních utkání, ve kterých se dobře jevily i nové posily. Nemáme se čeho obávat.“ - více v rozhovoru s Janem Peterkem zde

O tom, jak jsou na tom třinečtí ve skutečnosti, se rozhodne již dnes od 17.30 hodin.

Oceláři totiž již dnes nastoupí v rámci 1. kola extraligy ve Znojmě, které loni snadno vyřadili v předkole play off po výsledku 3:0 na zápasy.

„Pokud by se mi podařilo dát čtyři branky, jako v sezoně 2004/2005 s opačným výsledkem (Třinec – Znojmo 4:5 pozn. aut.), bylo by to úžasné,“ dodal s úsměvem kapitán Třince Jan Peterek.