O plném bodovém zisku favorita rozhodly góly Martina Adamského a Vladimíra Rotha. I když hosté ještě zadělali na drama, výhru si Slezané pohlídali. „Byl to hrozný zápas. Góly, jako byly ty poslední dva, se nesmí stávat. Chtěli jsme ale tři body a ty naštěstí máme,“ oddechl si Adamský, který i se spoluhráči musel za vedení 2:1 po dvou třetinách děkovat především brankáři Šimonu Hrubcovi, který vytáhl několik klíčových zákroků.

„Dlouho jsme byli všude pozdě, zpomalení a nedohrávali jsme je. Být to po první třetině 0:3, nemohli bychom se divit. Naštěstí nás ale podržel Šimi a my jsme pak mohli dát druhý gól. To bylo důležité. Kdyby dali na 2:1 oni, tak nevím, co by se dělo s naší hrou. Takhle jsme se uklidnili a ve třetí třetině už hráli lépe,“ řekl autor tří asistencí Vladimír Svačina.

„Nějak se to sešlo. Byl jsem dost na puku, krom první třetiny, kdy jsem se trochu hledal, tak myslím, že to bylo dobrý a všechny góly byly po hezkých akcích. Zaplaťpánbůh za ně, z naší strany to dnes bylo utrápené. Ale zlaté tři body,“ cenil si Svačina.

V řadách hostujících hráčů pochopitelně panovalo zklamání, že ani po dobrém výkonu proti přednímu celku soutěže si domů neodváží nic. „Ve druhé třetině jsme měli několik přečíslení, i já, místo gólu jsem to střelil metr nad bránu. Nakonec se to ale přelilo bohužel na druhou stranu,“ litoval obránce Marek Baránek.

V šatně Ocelářů už pochopitelně také řeší, co s případnou novou akvizicí – Jaromírem Jágrem. „Já sedím v kabině v rohu a kluci říkali, že Jarda také musí sedět v rohu, tak doufám, že nebudu mít věci v krabici přestěhované na jiné místo. Ale všichni se na něj těšíme, i když Kladnu přejeme úspěch,“ pousmál se Vladimír Svačina.

Marek Zadina (Třinec): "Utkání jsme neodehráli tak, jak jsme si představovali. Z týmu zaslouží pochvalu především brankář Hrubec, který nás hodně podržel. Důležité bylo, že se nám povedlo za stavu 2:1 zlomit zápas na naši stranu. Martin Adamský ujel a dal gól na 3:1. Musím říct, že Litvínov se zvedl. Neodehrál vůbec špatné utkání, jsme rádi, že body zůstaly v Třinci."

Radim Skuhrovec (Litvínov): "Oproti minulému zápasu jsme znovu podali zlepšený výkon. Dostávali jsme se i do brankových příležitostí, bohužel jsme je nedokázali proměňovat. Soupeř naopak své šance využil a to je důvod, proč jsme v Třinci prohráli. Je to obrovská škoda."

Oceláři Třinec – Verva Litvínov 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 21. Roth (Martin Růžička), 38. Polanský (Svačina, Adamský), 50. Adamský (Svačina), 58. Roth (Svačina) – 26. Jurčík (Baránek, Gerhát), 59. Válek (Řehoř), 60. Trávníček (J. Mikúš, Gula). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 4538.
Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Adámek – Chmielewski, Rákos, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa. Trenéři: Varaďa a Zadina.
Litvínov: Kantor – Baránek, Iberer, Kubát, Gula, L. Doudera, Čutta, Z. Sklenička – Marek Růžička, J. Mikúš, M. Hanzl – F. Lukeš, V. Hübl, Jánský – Trávníček, Gerhát, Jurčík – Matoušek, Válek, Řehoř. Trenéři: Šlégr, Skuhrovec, Stránský a Weissmann.