Úřadující mistr se po těžkopádném vstupu do sezony začíná mírně zvedat, když bodoval ve třech utkáních po sobě a ani tentokrát nechce odjíždět z ledu s prázdnou. Oceláři však narazí na neoblíbeného soupeře, který si v posledních šesti případech odvezl ze Slezska pět výher.

„Vypovídá to o síle soupeře. Pardubice mají konsolidovaný a kvalitní tým s řadou šikovných útočníků, mezi kterými dokazuje roli střelce Bartek,“ upozornil trenér Břetislav Kopřiva. Třinec postrádá zraněné Semana a Varaďu, otazník visí také nad startem kapitána Bonka.

Východočeši měli týdenní herní pauzu, během které doléčili drobné šrámy, a od pondělí se v plné síle připravují na další zápasy, jichž bude hned osm během příštích šestnácti dnů.

„Třinec má kvalitní mužstvo a doma hraje hodně nátlakový hokej. Zapojují obránce do útočných akcí, do přečíslení a je to útočně laděné mužstvo. Naše taktika je stejná, s jakou jezdíme na zápasy ven. Důležité bude chytit začátek zápasu a zvládnout první třetinu. Věřím, že po tom týdnu budeme hladoví,“ prohlásil trenér Pavel Hynek.

Souboj posledních českých šampionů začíná v třinecké Werk Areně v 17 hodin.

JAKUB NOHAVICA + ČTK