Rysi letos pod novým trenérem Martinem Janečkem postoupili do play-off, ve kterém nestačili na Přerov. Taky v příští sezoně budou v partnerském týmu mistrovských Ocelářů dostávat prostor mladí hráči, které doplní zkušenostmi ostřílení borci.

Jedním z nich je šestatřicetiletý Svačina, který do Frýdku-Místku přišel v průběhu ročníku 2021/22. V minulé sezoně posbíral dohromady i s play-off 23 bodů, pětadvacet zápasů odehrál i za Třinec.

Fotbalisté Brušperku v přípravném utkání před startem jarní části krajského přeboru podlehli diviznímu Havířovu 0:8.
Brušperk prohrál s posledním. Hrajeme o záchranu, řekl kouč. Co s ním bude dál?

„Vláďa bude určitě opět jedním ze základních stavebních pilířů sestavy i v příštích sezonách. Myslím, že je to hráč, který svou hráčskou historií, kvalitou i příkladným přístupem bude opět inspirací pro všechny," uvedl kouč rysů Janeček na adresu trojnásobného extraligového šampiona.

Na prodloužení spolupráce se ve Frýdku-Místku dohodli taky David Homola, Daniel Kowalczyk, Štěpán Havránek, Jakub Doktor, Michal Hotěk, Oskar Haas, Michal Ramik, Štěpán Macháček, Pavel Matěj a Nico Geidl.

Martin Galia (loučení s reprezentační kariérou, ČR - Izrael ve Frýdku-Místku, 30. 4. 2023).
Češi zdolali Izrael, házenkářská legenda Galia se s reprezentací loučil v brance

Dres rysů bude po dvou letech oblékat obránce Filip Haman, který přichází z Jihlavy. Ze Šumperku se vrací Ondřej Hrachovský a ze stejného klubu dorazil taky jednadvacetiletý Vojtěch Šuhaj. Z Poruby pak přichází Patrik Urbanec, Jan Hudeček a Radim Toman.

Frýdek-Místek oznámil i odchody. V organizaci končí Jakub Adámek, Jakub Michálek, Aleš Sova, Jakub Teper, Vojtech Zeleňák, Jakub Žůrek, Lukáš Bednář, Vlastimil Dostálek, David Klimša, Ondřej Machala, Daniel Vrdlovec a Adam Zeman.