Je tu hokejové čtvrtfinále play off, které začíná odpočítávat svůj začátek. V hokejovém čtvrtfinále změří síly Slavia s Třincem, Sparta s Libercem. Sparta zahájí v Liberci. To bylo známe už po základní části extraligy. „Mně osobně se hraje lépe proti Varům,“ nechal se už dříve slyšet nejproduktivnější hráč extraligy Petr Ton. Smůla, tabulka určila Liberec.

Slavia změří síly s Třincem. Vítězem předkola, který snadno přešel přes Znojmo. „Velice těžký soupeř. Vojtek chytá dobře celou sezonu, ale i jejich útok a obrana je kvalitní,“ ví kouč Vladimír Růžička. Série se mohou protáhnout až na sedm utkání. Kdo si první připíše čtvrtou výhru, postupuje do semifinále. Ale kdo to bude?

„Počty zápasů se nezabývám. Sedm, šest, pět, to je jedno, hlavně se musíme dostat do dalšího kola,“ vidí jediný směr slávistický trenér. Jemu ve středu skončila bezejmenná příprava. Už má konkrétní obrysy. Je jím čtyřista kilometrů vzdálený Třinec.

Sparťané se vydají k prvním dvěma utkáním pod Ještěd. Do Liberce, který je v podstatě za pražskými branami – sto kilometrů. Otázkou také zůstává kolik si na první zápasy pražských týmů najde cestu diváků. Sparťané mají atraktivnějšího soka, tedy alespoň podle postavení v tabulce. „Vycházíme z loňských čísel. Byli bychom spokojení s návštěvností okolo deseti tisíc diváků,“ odhaduje Lukáš Rejmon z marketingového oddělení sparťanského klubu. Na Slavii padají podobné cifry, ale přeci jen trochu opatrněji.

„Ještě je brzo odhadovat, ale předpokládáme, že na domácí zápasy by mohlo přijít něco mezi osmi a deseti tisíci,“ myslí si Jan Kratochvíl, marketingový manažer Slavie.

A jak si vedly dvojice v základní části? Třinec a Liberec o poznání lépe. Přijde pražský vzdor?

Jízdní řád pro Třinec:

středa 5.března - Slavia– Třinec 17:25

čtvrtek 6.března - Slavia– Třinec 17:25

neděle 9.března - Třinec– Slavia 17:25

pondělí 10.března - Třinec– Slavia 17:25

středa 12.března - Slavia– Třinec 17:25

pátek 14.března - Třinec– Slavia 17:25

neděle 16.března - Slavia– Třinec 17:25