HC Uherské Hradiště - HC Frýdek-Místek 3:6 (0:1, 0:1, 3:4)

Hosté k utkání na Slovácko vyrazili již s uzdravenými Bojdou a Kappelem a zápas to byl od úvodního buly hodně opatrný. Až na začátku 17. minuty se k puku dostal Bojda a po jeho přihrávce otevřel skóre zápasu Wlaka.

Také druhá třetina přinesla zajímavou bitvu, ve které své nesporné kvality dokazoval brankář Frýdku-Místku Urbánek. Ten svůj tým několikrát podržel a ve 26. minutě se mohl se svými spoluhráči radovat z druhého gólu. Ten vstřelil po Trubkově přihrávce Křivák. Po druhé inkasované brance domácí více otevřeli hru, začali se tlačit na polovinu hostí, ale frýdecko-místecká obrana byla pozorná. I přes dostatek šancí na obou stranách již diváci gól ve druhé třetině neviděli.

Frýdeckým hráčům vyšel dokonale nástup do třetího dějství. Na konci 41. minuty zvyšoval Merta již na rozdíl tří branek. Domácí Andrýsek sice za další čtyři minuty snížil na 1:3, ale o pár chvil později hosté opět slavili. To na 1:4 upravoval Čára. Rozhodnutí přišlo v čase 47:17, když pátou branku Frýdku-Místku dával Sluštík. Čtyřbrankové vedení hosty ukolébalo a šest minut před koncem zápasu snižoval Oslzla. V závěru střetnutí se ještě prosadily oba týmy. Na straně hostí to byl Kopáč a 28 vteřin před koncem utkání domácí Kotačka.

Hokejisté Frýdku-Místku si tak do tabulky připsali další dva body, čímž jistě udělali velkou radost hrstce fanoušků, kteří je přijeli do Uherského Hradiště podpořit. O postupujícím do II. ligy sice ještě není rozhodnuto, ale tajenka může být rozluštěna již ve středu večer. Hráči Frýdku-Místku totiž od 18 hodin přivítají v domácí víceúčelové sportovní hale soupeře z Moravských Budějovic.

Frýdečtí na jižní Moravě vyhráli 5:2, ale ve středu se dá očekávat zcela jiné utkání. Nejen hokejové vedení, ale také i samotní hokejisté Frýdku-Místku věří, že je fanoušci nenechají na holičkách. Vždyť třetí nejvyšší hokejová soutěž se může do města vrátit po dlouhých pěti letech.

Branky: 45. Andrýsek (Barák), 54. Oslzla (Karpíšek), 60. Kotačka (Schuster) - 17. Wlaka (Krutil, Bojda), 26. Křivák (Trubka), 41. Merta (Sýkora, Zapletal), 45. Čára (Křivák, Novák), 48. Sluštík (Zapletal, Merta), 58. Kopáč (Wlaka).

Vyloučení: 7:9 navíc Merta a Krutil (oba FM) 10 minut, využití: 0:1, diváci: 525.

Frýdek-Místek: Urbánek - Novák, Sýkora, Trubka, Ledvoň, Krutil, Kameník, Zapletal, Sluštík, Merta, Křivák, Sztefek, Čára, Wlaka, Bojda, Kopáč, Kappel, Pastorek, Janečka. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí: Libor Langer. (zd)

1. HC Frýdek-Místek 2 2 0 0 11:5 4
2. HC Moravské Budějovice 2 1 0 1 8:6 2
3. HC Uherské Hradiště 2 0 0 2 4:12 0