Dosavadní trenér Michal Piskoř odešel trénovat hokejisty Slezanu Opava, kde u kormidla vystřídal Kamila Glabazňu. Frýdecko-místečtí hokejisté budou v rámci letní přípravy trénovat až pětkrát týdně, a to vždy od 17 hodin.

„Náplň tréninkové jednotky by měla být dvouhodinová, trénovat budeme především v okolí Víceúčelové sportovní haly,“ dodal Nečas. Jeho asistentem zůstal Miroslav Kameník, vedoucím týmu je Libor Langer.

Tyto trenérské rošády nejsou ale jediné v druholigové soutěži. Do týmu HC Břeclav, který měl po skončení minulého ročníku velké finanční problémy, přišel nejen hlavní sponzor – lanžhotská firma Passyilan, ale také nový trenér Michal Konečný, který u zdejšího A týmu působil vloni jako asistent.

Nového trenéra mají i Bobři z Valašského Meziříčí, kdy Romana Sedláka nahradil Jaroslav Stuchlík, který si pamatuje extraligový titul s Ernestem Bokrošem na lavičce Zlína. Změnu na trenérské židli se rozhodli udělat také v Přerově, kde na uvolněný post po Lubomíru Oslizlovi přišel Pavel Sedlák. Poslední změna pak proběhla v kádru VHK Vsetín, kde se po roční odmlce vrátil na lavičku Viktor Hlobil.

(rob, mar)