K utkání hosté odcestovali bez Zapletala, Merty, Křiváka, Čáry a Sluštíka.

TJ Horní Benešov - HC Frýdek-Místek 3:3 (0:2, 3:0, 0:1)

Na obou týmech bylo zřejmé, že se jedná o závěrečné utkání 28. kola krajské ligy. Zápas se odehrál v poklidném tempu, kdy se nikdo nechtěl zranit. Šance se rodily na obou stranách, jenže jak domácí brankář Vlášinek, tak i hostující Urbánek, byli zkrátka bezchybní.

První změnu skóre přinesla až závěrečná minuta první třetiny, kdy hostující Bolek zužitkoval přihrávku od mladíka Štochla. Krátce po vedoucí brance byl vyloučen domácí Pražák za hákování a jeho trest zúročil sedm vteřin před koncem třetiny druhou brankou Pauliak.

Do druhé třetiny nastoupili domácí daleko více aktivněji a Urbánek se začal v brance více potit, než tomu bylo v prvních dvaceti minutách. Snažili se i hosté, jenže kýženého dalšího gólu se nedočkali. Do černého se nakonec trefili domácí v polovině utkání, když Mičola využil dvojnásobnou přesilovku a snížil na rozdíl jediné branky.

Domácí borce branka nakopla a jejich útoky byly chvílemi opravdu nebezpečné. O vyrovnání na 2:2 se postaral na začátku 36. minuty Přibyla, který potrestal vyloučení Sýkory. Za nerozhodného stavu se hrál opět vyrovnaný hokej. Benešovští však měli více štěstí a pět vteřin před koncem druhého dějství se zásluhou Zigmunda ujali vedení 3:2.

Do poslední dvacetiminutovky nastupovali svěřenci Tomáše Špačka s úkolem pokusit se vyrovnat. Hráči se nevzdávali a ve 47. minutě dal výsledku konečnou podobu Pauliak. Asistenci u vyrovnávací branky si připsali obránci Ledvoň a Trubka. Od vyrovnání se hrálo velmi rychle a oba brankáři si zachytali. Především Urbánek dokázal pochytat spoustu domácích šancí. Nic to už ale nezměnilo na konečném výsledku 3:3.

Hráči Frýdku-Místku tak z Horního Benešova přivezli bod za remízu. Nyní je čeká první barážové utkání o postup do druhé ligy. Dnes zavítají na led do Moravských Budějovice, kde se začne hrát v 17 hodin.

Branky: 30. Mičola (Wolf), 36. Přibyla (Kašpar), 40. Zigmund (Přibyla) - 20. Bolek (Štochl), 20. Pauliak (Uherek, Pastorek), 47. Pauliak (Ledvoň, Trubka). Vyloučení: 5:9, využití: 2:1, diváci: 150.

HC Frýdek-Místek: Urbánek, Novák, Sýkora, Trubka, Kopáč, Bolek, Pastorek, Uherek, Janečka, Sztefek, Pauliak, Wlaka, Štochl, Kameník, Ledvin. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí: Libor Langer. (zd)