SK Karviná – HC Frýdek-Místek 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

Zápas začali frýdecko-místečtí hokejisté s novou brankářskou posilou Janem Unzeitigem, který byl hned od úvodních chvil oporou mužstva. Domácí hráči v prvních minutách hry testovali frýdecko-místecké hráče, kteří hráli zodpovědně směrem dozadu. Svěřenci trenéra Špačka dokázali taky několika střelami prověřit domácího brankáře Volfa. Ten však byl dlouho bezchybný. Na konci deváté minuty si hosté zahráli přesilovku, ale využití se bohužel nedočkali. Byli to naopak domácí, kteří se v polovině 14. minuty ujali vedení, když Jaško prostřelil Unzeitiga.

Vzápětí dostal Frýdek šanci na srovnání, když hrál přesilovku. Na jejím konci podnikli domácí rychlý protiútok a Smeták zvýšil vedení Karviné na 2:0. Za tohoto stavu skončila také úvodní třetina.

Do druhé třetiny nastupovali hosté oslabení o Trubku, který si odpykával osobní trest a také i bez Kameníka, který se zranil. Na začátku 24. minuty karvinský Sabela zvýšil na 3:0. Hosté však zbraně nesložili a vrhli vše do útoku. O minutu později se puku zmocnil Zapletal, lehce jej pak poposunul na Čáru, který našel volného Janečku – 3:1. Další šance hostů pochytal skvělý Volf. Přísloví nedáš-dostaneš se potvrdilo ve 38. minutě, kdy hosté nejprve své šance zahodili a na druhé straně se nemýlil Tluszcik.

Nástup do závěrečné třetiny vyšel hostům náramně. Na konci 41. minuty vybojoval Kappel puk v útočném pásmu, přihrál na Křiváka a ten snížil na rozdíl dvou branek. Domácí inkasovaný gól zaskočil, což bylo vidět i na jejich herním projevu. O dvě minuty později totiž Zapletal využil domácí zaváhání a rázem to bylo 4:3. V těchto chvílích se začal lámat chleba a lépe se s tím dokázali nakonec přeci jen vypořádat domácí hokejisté. Ve 45. minutě si zajel za obránce kapitán Luka a následnou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci – 5:3. Pět minut před koncem utkání udělal tečku za utkáním Zakuťanský, když upravoval na konečných 6:3 pro domácí Karvinou.

Výsledek utkání však v žádném případě neodpovídá vývoji utkání. Velkým soupeřem v tomto zápase byl pro hosty i hlavní rozhodčí, který Frýdeckým neuznal branku a nepotrestal řadu zákroků za hranicí pravidel. Za odehrané utkání je zapotřebí pochválit celé mužstvo, které předvedlo pěkný hokej. Řadu šancí si dokázali vypracovat Kappel, Sztefek a Bojda. Nelze opomenout ani Unzeitiga, který zneškodnil i trestné střílení z 50. minuty.

V dalším utkání se hokejisté Frýdku představí v domácím prostředí, kdy přivítají Horní Benešov. Utkání se odehraje ve VSH v sobotu 8. listopadu od 17 hodin.

Branky: 14. Jaško (Sabela, Luka), 16. Smeták), 24. Sabela (Luka, Starůstka), 38. Tluszcik (Vaštík), 46. Luka (Volf), 55. Zakuťanský (Smeták) - 25. Janečka (Čára. Zapletal), 41. Křivák (Kappel), 43. Zapletal (Čára). Vyloučení: 12:6, navíc Trubka a Janečka 10 minut (oba FM), bez využití, v oslabení: 3:0, diváci: 173.

Frýdek-Místek: Unzeitig, Novák, Kameník, Trubka, Kudela, Sýkora, Janečka, Wlaka, Bojda, Merta, Kappel, Sztefek, Křivák, Říhošek, Pastorek, Čára, Zapletal, Pecha. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí: Libor Langer.

Další výsledky 6. kola:

TJ Horní Benešov – HC Kopřivnice 4:4,

HC Studénka – HC Rožnov p. R. 4:3. (zd)