HC Frýdek–Místek – HC Krnov 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)

K utkání 15. kola krajského přeboru mužů zavítali do frýdecko-místecké víceúčelové sportovní haly hokejisté z Krnova, kteří před tímto zápasem ztráceli na domácí tým pět bodů. Do branky Frýdku-Místku se postavil Lukáš Smetana, který byl připraven zastoupit brankářskou oporu Martina Febera. Samotný start do utkání byl přímo raketový.

Někteří diváci se ještě nestihli usadit na tribuně a už si mohli zakřičet gól. Po úvodních 47 vteřinách hry překonal ležícího Šlupinu v brance hostí domácí Křivák. Hostující hráče tato rychle inkasovaná branka zmrazila a na jejich herním projevu se to projevilo. Na konci třetí minuty dostal Křivák přesnou přihrávku od Řihoška a stav se opět měnil - 2:0.

O chvíli později, při vyvážení puku z vlastního obranného pásma, zasáhl hostující Michálek frýdecko-místeckého kapitána Bojdu vysokou holí do obličeje a vyfasoval nejprve trest na 2 minuty, který mu ale byl posléze upraven na 2 + 2 minuty. Před domácími hráči tak stála výzva v podobě přesilové hry v délce čtyř minut. Jejich počínání bylo parádní. V čase 4:39 se po přihrávce Merty trefil Wlaka a zvýšil na 3:0. Na hráčích byla znát herní pohoda, kterou v čase 6:29 proměnil ve čtvrtou branku junior Sluštík.

Po čtvrté inkasované brance si hostující trenér vybral time-out, aby uklidnil své svěřence. Na konci 7. minuty mohlo být veseleji, ale svou samostatnou akci neproměnil Wlaka. Domácí hokejisté i poté nadále obstřelovali hostující branku, jenže již bez gólového efektu. V 9. minutě nastřelil Wlaka jen tyč hostující branky. Příležitost ke skórování dostali hokejisté Krnova na začátku 16. minuty, kdy usedl na trestnou lavici Pírek. Nabídnutou šanci hosté využili v čase 16:03. Autorem branky byl Satek.

Tímto výsledkem skončila i první dvacetiminutovka. Vstup do druhého dějství už nebyl tak velkolepý, jak tomu bylo v první třetině. Ve 25. minutě se ocitl v šanci domácí Jasinski, ale následná střela mu nevyšla. Za další dvě minuty později nedosáhl na přihrávku Smondek. Krátce po této šanci si podle názoru hlavního rozhodčího pomohl nedovoleně Václavík. Souboj však dohrál neférově také hostující Marienka, a pokračovalo se tak ve hře 4 proti 4. Hostující Thomas vzápětí zahákoval domácího hráče a nabídl tak početní výhodu 4 proti 3. Tu se sice Frýdku nepodařilo využít, ale tu klasickou přesilovku díky přesné střele Bojdy už ano.

V závěru druhého dějství si na své přišli i hosté. Ve 39. minutě nejprve vychytal Smetana hostujícího útočníka, ale na další střelu Tichého již domácí gólman nedosáhl. „Do poslední třetiny jsme nastupovali s úkolem dotáhnout zápas do vítězného konce. V tomto utkání jsme měli namířeno za vítězstvím již od prvních minut. V poslední třetině se však Krnovští stali vyrovnaným soupeřem,“ popsal úvod třetí části domácí Mario Schüller. Na začátku 45. minuty snížil hostující Tichý na 5:3. Od tohoto okamžiku hosté ožili, ale jejich útoky narážely na dobře zorganizovanou domácí obranu.

V závěrečné minutě se Krnov pokusil o štěstí při power-play. Tlaku šestici hráčů v modrožlutých dresech domácí odolávali a sedm vteřin před koncem utkání pečetil po přihrávce Bojdy střelou do prázdné branky Merta na konečných 6:3. Frýdecko-místečtí hokejisté si tak připsali další dva body do tabulky, kde je momentální situace hodně vyrovnaná.

K utkání16. kola zajíždí Frýdek-Místek do Kopřivnice, kde se hraje v neděli 20. ledna od 18 hodin.

Branky: 1. Křivák, 3. Křivák (Řihošek), 5. Wlaka (Merta), 7. Sluštík, 30. Bojda (Wlaka), 60. Merta (Bojda) - 17. Satek (Hlaváček), 40. Tichý (Hlaváček), 45. Tichý (Hlaváček).

Vyloučení: 6:5,

Využití: 3:2,

Diváci: 188.

Frýdek-Místek: Smetana – Novák, Smondek, Langer, Janečka, Říhošek, Bojda, Pírek, Křivák, Kameník, Sluštík, Václavík, Jasinski, Wlaka, Merta. Trenér Tomáš Špaček.