Tohoto sportovního klání se zúčastnila kromě domácího Frýdku-Místku také družstva devátých tříd z chorvatského Zagrebu, slovenské Trnavy a moravských klubů Olomouce a Kopřivnice. Během dvou dnů se na ledě ve Víceúčelové sportovní hale odehrálo deset velmi kvalitních utkání, ve kterých si družstva nedala body zadarmo a bojovala až do posledních sekund zápasů. Frýdecko-místečtí hokejisté během prvního dne sehráli utkání s družstvem Kopřivnice a Zagrebu. Utkání s Kopřivnicí vyhráli 4:2 a o branky se podělili Fiala 2, Bartek a Mamula.

Rovněž druhé utkání se Zagrebem skončilo výsledkem 4:2 pro frýdecko-místecké hokejisty. V tomto střetnutí dávali za domácí góly Fiala, Bartek, Uher a Kurajský. Po prvním dni byli v celkové tabulce na prvním místě celky Frýdku-Místku a slovenské Trnavy s plným počtem bodů. Druhý turnajový den se odehrál vzájemný zápas těchto družstev, kterým se rozhodovalo o vítězi celého turnaje. Toto utkání určitě nadchlo všechny přihlížející diváky v hale bojovným nasazením obou družstev.

Z vítězství se po vynikajícím kolektivním výkonu a výsledku 3:2 nakonec radovali hokejisté domácího klubu. Branky v tomto vítězném zápase vstřelili Přemysl Bartek, Jan Jakubowski a Dominik Uher. Touto výhrou si domácí zajistili 1. místo v turnaji již před odehráním posledního zápasu s Olomoucí. Přesto do tohoto utkání domácí hráči nastoupili s cílem vyhrát a nezklamat své fanoušky v hledišti. To se jim také nakonec podařilo, když vyhráli nad Olomoucí 3:2 (Havlík 2, Kurajský).

Frýdek-Místek se tak mohl radovat z první příčky, na druhém místě skončilo družstvo Zagrebu, bronz si odvezli na Slovensko hráči Trnavy. Čtvrtou příčku obsadilo družstvo Kopřivnice a na pátém místě skončil tým HC Olomouc. Hokejisté HC Frýdek-Místek se neztratili ani při vyhodnocení nejlepších hráčů turnaje. Nejlepším střelcem se stal Ondřej Fiala a nejlepším brankářem turnaje byl Aleš Pavela. Pro tyto hokejisty byl turnaj rozloučením s žákovskou kategorií, proto by chtěl hokejový klub HC Frýdek-Místek turnaj 9. tříd pořádat pravidelně každou sezonu.

Poděkování za podporu hokejového turnaje patří i samotnému městu Frýdek-Místek.

Na snímku dolní řada zleva: Ondřej Maťaťa, Dominik Uher, Leo Gröger, Denis Kurajský, Přemysl Bartek, Ivan Valigura, Jan Jakubowski, Ondřej Fiala, Adam Valíček a brankáři Aleš Pavela a Radek Maďar. Horní řada zleva: Radim Nečas (trenér), Mikuláš Dohnal, Josef Černý, Petr Havlík, Lukáš Králík, Filip Golasovský, Dalibor Herman, Bedřich Blahuta, Petr Vacula, Jan Mamula a Martin Kurajský (trenér).