SK Karviná - HC Frýdek-Místek 6:3 (0:1, 3:2, 3:0)

V Karviné se o minulém víkendu střetly dvě nejlepší mužstva krajské ligy. Hosté nastoupili do utkání odhodláni dát do boje všechno. Od začátku utkání domácí mužstvo přehrávali a vytvářeli si spoustu šanci, kterým čelil domácí brankář Volf. Ale ani Karvinští nechtěli zůstat pozadu a frýdecko-místecký gólman Horyl se také několikrát vyznamenal. Na začátku 9. minuty hráli hosté přesilovou hru, která byla za dalších 9 vteřin zdvojená. Na trestné lavici domácích se v té chvíli ocitli Kytka a Milch. Frýdek dokázal početní výhodu rychle využít. Po třinácti vteřinách poslal hosty do vedení Zapletal.

Úvodní branka hráče Frýdku-Místku povzbudila a při stejném počtu hráčů na ledě byli lepším celkem. Na začátku 14. minuty měli i domácí výhodu dvou mužů v poli, když na trestnou lavici putovali postupně Sýkora a vzápětí Ledvoň. Na hosty tak čekaly dvě těžké minuty. V 15. minutě zalehl puk v brankovišti Novák a hlavní rozhodčí s nařízením trestného střílení dlouho neváhal. K puku se postavil domácí kanonýr Luka, jenže trefil pouze do tyče. Do šaten odcházeli hostující hráči po první třetině s jednobrankovým náskokem.

Také úvod druhé třetiny patřil frýdecko-místeckým hokejistům. Ledvoň našel přesnou přihrávkou Sztefka a ten zvýšil na 0:2. S dvoubrankovým náskokem se hrálo daleko uvolněněji, jenže přišla 29. minuta a domácí se prosadili v přesilové hře zásluhou Hublíka. Kontaktní branka Karvinské nakopla a ve 32. minutě srovnával Hanke na 2:2. Skupinku hostujících fans potěšil za další dvě minuty Merta, který využil další z početních výhod. Brankový účet druhé části hry se ale ještě nezastavil. V polovině 37. minuty vyrovnával na 3:3 Sabela. Do závěrečné části tak oba týmy přicházely se zcela otevřeným hledím.

I když se utkání po většinu času vyvíjelo lépe pro hráče Frýdku-Místku, třetí třetina nakonec rozhodla o výhře domácích. Ve 46. minutě poslal Karvinou poprvé do vedení Luka. Domácí ožili a ještě do konce utkání navýšili skóre Glas s Rosolkem. Frýdecko-místečtí doplatili na spoustu neproměněných šancí.

Hokejisté Frýdku-Místku mají v tomto týdnu pěkně nabitý program. Ve středu večer hostili na svém ledě hráče Horního Benešova. Utkání se nakonec v průběhu třetí třetiny za stavu 4:4 nedohrálo, jelikož hostující hráč inzultoval čárového rozhodčího (bližší informace přineseme později, pozn. red.) a vzájemný duel tak měl předčasný konec. Frýdečtí v dalším kole nastoupí opět před vlastním publikem. V sobotu 7. února hostí od 17 hodin ve VSH třetí Kopřivnici.

Branky: 29. Hublík (Luka), 32. Hanke (Glas), 37. Sabela (Zakuťanský), 46. Luka, 50. Glas (Zaoral), 55. Rosůlek (Smeták, Glas) – 9. Zapletal (Sluštík), 22. Sztefek (Ledvoň), 34. Merta (Zapletal). Vyloučení: 9:9, navíc Sztefek 5 minut + trest do konce utkání, využití: 2:2, diváci: 270.

Frýdek-Místek: Horyl, Novák, Sýkora, Trubka, Ledvoň, Kameník, Bolek, Janečka, Zapletal, Pastorek, Merta, Čára, Sztefek, Sluštík, Křivák, Bojda, Wlaka, Pauliak, Kopáč. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí: Libor Langer. (zd)