Údernost hostí, kterou předvedli při prvním měření sil, nyní diváci hledali marně. Navíc, domácí, kteří měli v nohách utkání s předchozího dne, nejezdili také na sto procent. Skóre se tak měnilo až v závěru první části. V 16. minutě totiž Slavík využil přihrávky Macháčka a domácí šli do vedení – 1:0.

O mnoho pohlednější hokej přinesla až druhá část zápasu. A opět to byli domácí, kdo se radovali ze vstřelené branky. Ve 29 minutě se Uhlár vřítil do útočné třetiny, a přestože byl natěsno bráněn obráncem, švihl bekhendem nad vyrážečku gólmana Láníčka – 2:0. Jenže také hosté ukázali, že si nepřišli jen zatrénovat. Čtyři minuty na to si totiž Štubňa najel do rohu kluziště, přihrál před bránu Gogolkovi, který místo střely volil přihrávku zpět na Štubňu. Ten nikým neatakován trefil přesně vzdálenější šibenici Kozákovy kasy – 2:1.

Nejlepší vstup do třetiny zaznamenali domácí v poslední části. Již ve 41. minutě prakticky rozhodl o osudu zápasu Hamrozí, kterého našel ideálně Hruška – 3:1. Definitivní tečku za střeleckou potencí vystavil domácí Zedník, který si ve 43. minutě najel z rohu kluziště mezi kruhy, a přestože gólman Láníček stačil puk ještě tečovat, ten jej následně přeskočil a skončil v bráně – 4:1. Přes další šance na obou stranách, umocněné občasným vyloučením, se již žádná nechytla, a tak domácí tým uhájil v přípravných zápasech domácí neporazitelnost. „Dnes jsme doplatili na to, že jsme neproměnili několik šancí. Minulý zápas jsme byli určitě nebezpečnější. Nový Jičín využil toho, co mu jde a v čem je dobrý, tedy brekové situace. My jsme je dostatečně neeliminovali a zbytečně nás to sráželo do kolen. Bohužel, na našem stadionu probíhají nějaké akce, takže to řešíme na stadionech po okolí, a to manko bylo dnes na bruslení hráčů vidět. Jinak tento výsledek odpovídá produktivitě. Nový Jičín je v tomto daleko před námi a my na tom musíme ještě zapracovat,“ řekl po utkání hostující trenér Radim Nečas.

HC Gedos Nový Jičín - HC Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. Slavík (Macháček, Gebauer), 29. Uhlár (Slavík), 41. Hamrozí (Hruška, Pelikán), 43. Zedník (Macháček) – 33. Štubňa (Gogolka, Kopač), vyloučení: 7:6, bez využití, poměr střel: 36:30

HC Frýdek-Místek: Láníček - Podešva, Krutil, Kudláček, Gajda, Měkýš, Gančarčík, Kabeláč, Rozum, Mach, Sluštík J., Sluštík O., Diviš, Kopač, Gogolka, Štubňa, Pauliak, Hanus. Trenér: Radim Nečas.

(cas)