„Placka není nedosažitelná.“ Těmito slovy zahajoval tiskovou konferenci před začátkem letošního ročníku hokejové extraligy viceprezident třineckého klubu Jan Czudek. Nakonec se však tým ze Slezska neprobojoval ani do čtvrtfinále play off a celkově skončil až na desátém místě, což je třetí nejhorší výsledek za posledních čtrnáct sezon, kdy Třinec působí v nejvyšší soutěži.

„Uplynulá sezona nesplnila cíle. Ty byly postaveny mnohem výš,“ přiznal Jan Czudek, který viděl zásadní problém v obranné činnosti. „Měli jsme nastavené určité motivační kroky směrem dopředu, což splnilo účel. Mužstvo skončilo druhé v počtu vstřelených gólů. Odrazilo se to však následně v práci dozadu. Poučili jsme se z toho a při diskusích s hráči o nových smlouvách budeme z těchto poznatků vycházet,“ prozradil viceprezident Ocelářů.

„Střed sezony byl velmi dobrý, problém byl hlavně v katastrofálním začátku a konci základní části. Postup do předkola play off přišel v hodině dvanácté. Hráče stál mnoho sil a ty chyběly ke zvratu série v předkole s Plzní,“ doplnil Czudek, který se snažil ve zpackané sezoně hledat i pozitiva. „Konec předkola měl tu správnou šťávu, gradaci, mužstvo šlapalo, jak bychom si představovali. Bylo to již pod vedením nové trenérské dvojice Marek, Kopřiva. To byl impuls, že jsme se rozhodli dát jim důvěru pro příští sezonu.“

„Není důvod nad něčím jásat. Sezona se nepovedla. Představovali jsme si to úplně jinak,“ přiznal staronový trenér a sportovní manažer Pavel Marek, který byl jmenován hlavním koučem před posledním utkáním základní části. V sezoně 2002/2003 dovedl Marek tým společně s Alešem Machem až do semifinále, v němž Třinec nestačil na Pardubice, kterým podlehl 2:4 na zápasy. „Dohodli jsme se s Břeťou (Břetislav Kopřiva – pozn. red.), že budeme rovnocennou dvojicí. Kompetence si rozdělíme tak, abychom fungovali co nejlépe,“ doplnil Marek.

Po nezdaru se logicky očekávají změny v kádru. Příliš konkrétní však nechtěla být žádná z třineckých špiček. „Smlouva končí Moravcovi, Semanovi a Sekerášovi. Čechmánek se vyjádřil v tom smyslu, že by chtěl skončit s aktivní kariérou,“ podotkl Jan Czudek a dodal: „K Martinu Vojtkovi bychom rádi přivedli spíše než nějakého mladíka, zkušenějšího gólmana.“

I přes celosvětovou finanční krizi, která zapříčinila dvacetiprocentní snížení rozpočtu (pokles přibližně o dvacet milionů korun – pozn. red.), se klub pokusí udržet hráče jako Balej, Květoň či Polanský, kteří patřili k tahounům Třince. „Víte, jak to chodí. Může přijít nabídka hrát NHL, a potom se to jednání může změnit. Zatím tady mají smlouvy,“ dodal Czudek, podle něhož je správná sázka na vlastní mladé odchovance. „V Třinci vyrůstají hokejisté, kteří by měli dostat patřičný prostor při přechodu mezi juniorskou a mužskou kategorií,“ upozornil Czudek.

Oceláři již zahájili prodej permanentek na příští sezonu

Hokejový Třinec rozjel prodej permanentek na příští sezonu. Ten fanoušek, který přijde do konce dubna, se může těšit na slevu. Ta se pohybuje od dvou do tří stovek. Do sektorů A a E vyjde zlevněná permanentka na 2500 korun, do sektorů C, D, F a H zaplatí zájemce dva tisíce korun. Na stání pak rovnou tisícovku. Majitelé permanentek na sezení z letošního ročníku extraligy mají rezervovaná původní místa do 13. srpna. Veškeré permanentky platí pouze pro základní část. Prodej je opět koncentrován do velkého VIP prostoru v prvním patře Werk arény, odkud budou kupující postupně směřovat do kanceláře číslo 29. Do 30. dubna zde bude otevírací doba každé úterý od 9 do 13 hodin, středu od 13 do 17 hodin a čtvrtek od 9 do 13 hodin. Další prodej, již pouze za standardní ceny permanentek, začne od úterý 4. srpna.