Hokejisté Třince včera poprvé vyjeli na led domácí Werk Arény. Chyběl pouze brankář Roman Čechmánek, jenž doléčuje natažený sval, a slovenský reprezentant a jedna z pěti letních posil Miroslav Kováčik. „Absence Mira je jedinou černou kaňkou. Podrobil se operaci kolena a k mužstvu by se měl připojit v srpnu. Roman se bude hlásit již v pondělí,“ prozradil trenér Ocelářů Antonín Stavjaňa, který naordinoval svým svěřencům pětasedmdesáti­minutový trénink.

„Venku je vlhko, led za moc nestojí. Hráči se tento týden pouze seznámí s prostředím. Postupně se zapracujeme a po neděli už začneme se vším všudy,“ řekl třinecký kouč, který zatím ještě nemá jasno o brankářské jedničce. „Čeká nás deset nebo jedenáct utkání. Oba gólmani dostanou prostor se předvést. Rozhodne aktuální forma,“ doplnil Stavjaňa. A na jaké mety pomýšlí bývalý dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný mistr ligy? „Chceme se dostat do play-off, to je prvotní úkol.“

Novinkou, kterou fanoušci jistě přivítají, jsou moderní mantinely a také plexiskla. Ta nejsou spojena lištami, a umožní tak lepší pohled na led. Ledová plocha se navíc po montáži nových mantinelů zúžila o třicet centimetrů. „Je to současný trend, hokej by mohl být zajímavější,“ reagoval na změnu Antonín Stavjaňa. Právě lišty měly v uplynulé sezoně za následek několik kuriózních branek.

„Tímto způsobem jsme dali pár gólů v předkole play-off proti Znojmu. Puk se po nahození za branku, kam za ním vyjel soupeřův brankář, odrazil k našemu útočníkovi, na kterého tak zívala prázdná klec,“ vzpomíná brankářská opora Ocelářů Martin Vojtek, jenž předpokládá, že po něm nyní, kdy už se puky nebudou krkolomně odrážet zpět do hry, bude chtít trenér, aby jezdil i on za bránu a pomáhal tak vlastním obráncům. „Holt se to budu muset ve svých třiatřiceti letech naučit,“ krčí rameny přerovský rodák přezdívaný Koki.

Úvodní zápas sehrají Třinečtí na vlastním ledě v pátek 1. srpna proti Slovanu Bratislava. V úterý 19. srpna čeká fanoušky velká sláva. Po osmi letech se do Třince vrátí slavný Jágr Team i se svou největší hvězdou. Zápas Tipsport Cupu v Brně s domácí Kometou proto odehrají Oceláři až 20. srpna, nikoli o den dříve, jak se původně avizovalo.

Soupiska Ocelářů Třinec

Brankáři: Vojtek, Čechmánek, Daneček, Šrámek

Obránci: Sekeráš, Gureň, Seman, Malec, Andersons, Výtisk, Kundrátek, Kania, Hoďa, Rangl

Útočníci: Tomík, Moravec, Kováčik, Květoň, Peterek, Martynek, Balej, Polanský, Polák, Pánik, Hampl, Steber, Hrňa, Podešva, Vrba

Trenér: Antonín Stavjaňa

Asistenti trenéra: Jiří Juřík, Aleš Mach