Slavia, druhý tým základní části, dokázal porazit třinecké Oceláře v letošní sezoně ze čtyř pokusů pouze jednou, hned v prvním měření sil na domácím ledě 5:2. A to stál v brance hostí Roman Čechmánek. Poté si do branky stoupl dvaatřicetiletý Vojtek a vybudoval v brance Třince neprostupnou hráz. Slávističtí útočníci mu při prohrách 0:4, 1:2 po samostatných nájezdech a 1:2 dokázali vstřelit pouze dvě branky.

Stejnou porci branek jako za sto pětaosmdesát minut v základní části mu ovšem dokázali vsítit obránci Jan Novák a Tomáš Žižka během úvodních deseti minut prvního čtvrtfinále v O2 Aréně.

„Máme to tak domluvené, obránci musí střílet a útočníci to poté dorazí,“ prozrazoval taktiku autor dvou gólů Novák. A když ve čtrnácté minutě právě muž zápasu Novák svým druhým gólem prostřelil Vojtka potřetí, jindy klidný gólman neudržel nervy na uzdě, ve vzteku vzal hokejku do obou rukou a sekl vlastního spoluhráče Kundrátka do břicha.

„Byl to zkrat, hned v šatně jsem se mu omluvil,“ kál se po utkání třinecký gólman.

Tu scénu si mohlo sedm tisíc diváků v O2 Aréně prohlédnout v záznamu ještě několikrát. Udiveně na to koukali dokonce hráči na střídačce. „Mně se to ještě nestalo, Adam (Svoboda – pozn. red.) to ještě neměl zapotřebí,“ usmíval se ve slávistické šatně Novák. „A co bych dělal? No určitě bych mu to neoplácel.“

Včera byl Martin Vojtek v úvodní dvacetiminutovce smutným hrdinou. Spoustu dalších šancí ale lapil, překonal ho již jen dravý útočník Klepiš. Všechny výborné zákroky ovšem překryla scéna ze čtrnácté minuty. Nejvíc si ji zřejmě bude pamatovat mladý obránce Třince.

„Už je to v pohodě, v šatně jsme si všechno vyříkali,“ nechtěl se k incidentu vracet Kundrátek. „Ale je fakt, že se mi to stalo poprvé.“

Ovšem lze se Vojtkovu rozčarování divit? Jeho reakce byla samozřejmě neadekvátní, ale dostat tři góly z identické situace, kdy na ránu od modré nevidí přes klubko zápasících těl, navíc během patnácti minut, to by zřejmě rozhodilo každého.

Zda to byla chyba obránců při čištění prostoru před brankovištěm, okomentoval trenér Ocelářů Juřík po zápase lakonicky. „Těžko něco k blokování hráčů říkat. Hráči vědí, co mají dělat.“

Gólman Vojtek může jen doufat, že si jeho spoluhráči vezmou trenérova slova k srdci. Možnost budou mít již v pátek, kdy se oba týmy potkají podruhé.

(mk)