A je to zase tady. Ublížená Slavia fňuká a protestuje. Jako před dvěma roky, kdy si Vladimír Sobotka po nárazu do tehdejšího obránce Třince Tomáše Frola způsobil otřes mozku.

Také na samém konci druhého utkání letošní série házel horkokrevný slávistický kouč Vladimír Růžička ručníkem směrem k lavičce Třince. Rozčílil ho sporný gól z otočky třineckého Jiřího Polanského, díky kterému Třinec srovnal stav série samostatných nájezdů na 1:1. Slávisté po nájezdech nakonec prohráli 1:2.

„S gólem Polanského jednoznačně nesouhlasíme,“ vysvětloval po utkání důvod ke vzteku Jiří Kalous, asistent trenéra Růžičky. Puk podle něj při tomto nájezdu chvíli směřoval od branky nazpátek, což prý pravidla nedovolují. To by ovšem nesměl platit každý druhý blafák, při kterém si hráči stahují kotouč pod sebe.

Jiří Polanský provedl nájezd šalamounsky a ani puk, ani hráč se do zpětného pohybu nedostali. Jenže slávisté se zlobí. „Nemůžu to vydýchat,“ svěřoval se gólman Svoboda. Není mu to nic platné. Rozhodčí Kubeš s Minářem gól bez zaváhání uznali.

„Jirka to chtěl asi provést jinak, ale ohromně rychle zareagoval na danou situaci a ten gól byl krásný. Spory jsou bezpředmětné. Nikde není napsáno, že by si hráč nemohl udělat oblouk nebo něco jiného. Byl to regulérní gól,“ uvedl trenér Třince Břetislav Kopřiva.

Čtvrtfinálová série pokračuje dnes, v neděli 10. března, v Třinci.

Před dvěma lety se cítili poškozeni hokejisté Třince, když byl Frolovi vyměřen trest na pět zápasů za čistý hit na slávistu Sobotku. Frolo v poslední minutě druhého duelu čtvrtfinálové série sezony 2005–2006 zasáhl tělem Sobotku, který si pádem na led způsobil tržnou ránu v obličeji a otřes mozku.

Slávisté tehdy žádali exemplární trest, přitom řada odborníků, mezi nimi bývalý rozhodčí Oldřich Brada nebo hokejový expert Pavel Richter, se shodla, že třinecký hráč nefauloval.

„Vladimír Sobotka se prostě v tu chvíli nekoukal. Šlo o nešťastný zákrok. Jestliže hráč tu ránu nečeká, pád je nekoordinovaný,“ pronesl Richter.

Letošní čtvrtfinálová série mezi Slavií a Třincem má tedy zase svůj „skandál“. Minule vyhrála Slavia i díky „rozhodnutí od stolu“ 4:0 na zápasy. Letos je po dvou zápasech srovnáno.