Před sezonou jste prohlásil, že se vracíte domů. Výsledky a postavení Vítkovic v tabulce vás tedy musí obzvláště těšit.

Jsem rád, že jsem se mohl vrátit. Hrajeme na špici a kdybych zůstal v Třinci, tak jsem na dně tabulky. Je to moc dobře, že jsem ve Vítkovicích, jsem velmi spokojený. V mužstvu je velká pohoda. Je to paráda hrát s vědomím, že jste první v tabulce.

Týmu se daří, ale vaše osobní statistiky nejsou radostné. Jeden gól a dvě přihrávky vás asi netěší…

Zatím můžu být spokojený s tím, že se vyhrává, ale mé statistiky jsou samozřejmě velmi špatné. Šancí mám strašně moc, ale neumím dát gól. Snad se to otočí.

Dnes vás čeká utkání v Třinci. Pro vás tedy určitě speciální záležitost. Poslední dva roky jste oblékal právě třinecký dres.

Já to tak neberu. Je to zápas jako každý druhý. Už jsem prošel dost klubů a zvykl si. Nebudu vyblázněný, jsem dost starý na to, abych dělal nějaké opičky, že jdu hrát tam, kde jsem působil předtím.

Ovšem nálepku derby tomuto zápasu nikdo neodpárá. Jedete do Třince v roli favorita, nebo se to opravu maže?

Každý zápas je jiný. My jsme sice první a oni na spodku tabulky, ale stát se může cokoliv a dopadnout to může všelijak. Půjdeme to zápasu naplno a uvidíme.

Co stojí za vzestupem Vítkovic?

Kdyby to někdo věděl, tak se to udělalo už dávno a vyhrávaly se tady tituly každý rok.

Cítíte, že byste na vysněnou medaili mohli dosáhnout?

Základ je vybojovat play off, pak se uvidí. To, že jsme na špici, je plus, které ale do budoucna nic neřeší. Kdykoliv se nám může přestat dařit. Je třeba být pokorný a jít po malých krůčcích.

Přesto, osmadvacet bodů po dvanácti kolech je parádní počin.

Samozřejmě. Hrajeme velmi dobře, výsledky jsou taky. Teď na Spartu už přišli i lidi, tak doufám, že to tak zůstane, lidé budou chodit a budeme všichni spokojení.