Velkou šanci proklouznout na sedmou pozici a při příznivé konstelaci ostatních výsledků v 50. kole hokejové extraligy se vrátit do boje o první šestku, zaručující přímý postup do play off, mají dnes třinečtí hokejisté. Stačí jim k tomu jediné: porazit suverénního lídra tabulky České Budějovice.

„Na první šestku teď nemyslíme. Čeká nás obtížné střetnutí, protože Budějovičtí se budou snažit uspět a udržet si náskok v čele, protože ani oni nemají v závěru snadný los a vidina startu v nově vytvořené Lize mistrů je pro ně určitě velmi lákavá,“ uvedl trenér třineckých Ocelářů Břetislav Kopřiva.

Hráči jihočeského Mountfieldu už ale sto dvacet minut nevstřelili gól. Ovšem ve svém posledním zápase na cizím ledě vyhráli v Kladně 4:1. „Nechci hodnotit jejich poslední zápasy. Vím ale jistě, že ty chyby, které dělali doma, u nás určitě nezopakují. Proto musíme hrát velmi pečlivě v defenzivě,“ dodal Kopřiva.

Třinec ve středu protrhl smolnou sérii a na ledě posledního Ústí nad Labem exceloval ve všech směrech. Nyní by měl body ze severních Čech potvrdit i doma.

„Nemůžeme se dívat, zda jsou České Budějovice první, nebo ne. Pro nás je to jen další důležitý zápas, který potřebujeme vyhrát,“ řekl Kopřiva. Pokud Třinec dnes vyhraje, poskočí na sedmou příčku a bude vzhlížet k utkání na ledě šestého Litvínova, kde hrají Vítkovice. „ Pro Vítkovice je to naprosto klíčový zápas, protože v případě porážky jim nemusejí stačit ani výhry ve zbývajících dvou zápasech. Uvidíme, zda je Litvínov dokáže porazit,“ zamyslel se třinecký kouč.

Marodka Třince se nevyprazdňuje, spíše naopak. Po Ústí netrénovali Tomík a Sekeráš. „Věřím, že k zápasu nastoupí. Připraven by měl být i Výtisk, kterému umožní start injekce proti bolesti,“ přiblížil Kopřiva. S týmem zůstal i mladoboleslavský bek Martin Výborný, jenž v Ústí nad Labem vstřelil vyrovnávací branku. „Podle aktuální potřeby povoláme ráno další hráče z nižší soutěže,“ uzavřel Kopřiva.