„Litvínov je za námi o pět bodů, a tudíž i když uhrajeme remízu, tak odstup udržíme. V případě prohry by nás téměř dotáhli, což pochopitelně nechceme,“ uvedl trenér HC Oceláři Třinec Břetislav Kopřiva.

Získat body na severu Čech ovšem jednoduché nebude. Litvínov doma prohrál letos jediný zápas. „Mají kvalitnější kádr než Karlovy Vary a doma hrají velmi dobře,“ varuje Kopřiva. „Nálada v našem týmu se ale po vítězství v Karlových Varech zlepšila. Musíme však pracovat dál a neusnout na vavřínech,“ dodal jedním dechem.

Ani do Litvínova neodcestují Slováci Zálešák s Tomasem. O jejich dalším osudu jasno není. „Situace zůstává stejná. Nepodali proti Kladnu dobrý výkon a nebyli nominováni k dalším zápasům,“ řekl Kopřiva. O osudu útočníků se zřejmě rozhodne během reprezentační pauzy.

Naopak v kádru zůstali mladíci ze Vsetína Martin Hrňa a Erik Hrňa. „Jsou v Třinci na měsíčním hostování a v příštím týdnu je budeme zkoušet v první lize,“ přiblížil Kopřiva, jenž se bude muset už ve druhém zápase obejít bez reprezentačního obránce Vlastimila Kroupy. „Má zdravotní potíže, hrát nemůže. Je to kvalitní bek a chybí nám,“ uzavřel Kopřiva.

Duel devátého Litvínova se sedmým Třincem začíná v 17.30 hodin na stadionu Ivana Hlinky.