Plzeň – Třinec 7:3

První gól padl ve třinácté minutě. Bohužel pro Plzeň, střelcem byl třinecký hráč Zbyněk Hampl (asistoval Pavelek). První třetina skončila tedy jednobrankovým náskokem Třince.

Plzeň ale dokázala zareagovat a ve 25. minutě Straka a ve 34. Fabuš ji dostali do vedení.

Další gól do sítě Třince. Trefu Tomáše Vlasáka potvrdil i videorozhodčí.

Po necelých dvou minutách přišel další gól domácích, tentokrát udeřil Petr Vampola.

Před koncem druhé třetiny se prosadil ještě domácí Peter Fabuš. Plzeň už vede 5:1. A ještě jednou úplně na konci druhé třetiny Peter Fabuš - 6:1.

Ve 49. minutě se Vojtěchovi Polákovi podařilo snížit na 6:2.

Plzeň zareagovala okamžitě a Michal Důras opět zvýšil rozdíl na pět gólů.

Gólové žně nekončí. Třetí branku ocelářů dal v 54. minutě David Květoň.

I přes závěrečnou přesilovku už Plzeň žádný gól nepřidala a atraktivní zápas, který zhlédlo bezmála šest tisíc diváků, skončil 7:3.

Hlasy trenérů

Antonín Stavjaňa (Třinec): Tu druhou třetinu si budeme dlouho pamatovat. Ale tohle není jen problém tohoto utkání, takových kolapsů už tým zažil v této sezoně víc. Hráči jako by si stále neuvědomovali,že hokej je o šedesáti minutách dřiny, bolesti a pak možná o chvilce radosti. To však v naší hře proti Plzni nebylo znát. Přijeli jsme si jen zahrát a ne se rvát o výsledek. V tomhle zklamalo celé mužstvo.

Pavel Hynek (Plzeň): V první třetině se nám střelecky nedařilo, ale o to víc to potom vyšlo v té druhé. V sezoně ale odehrajete jen pár takových třetin, možná jednu. O první pauze jsme změnili složení útoků a naše hra pak dostala větší náboj. Ale bylo to i proto, že se zvedlo nasazeních všech hráčů. Jinak jsme rádi za výhru, protože Třinec je nevyzpytatelné mužstvo a my jsme se obávali, aby nás zrovna doma nenachytal.

Statistika zápasu:

Hokej, extraliga, 12. kolo, Plzeň - Třinec 7:3

Třetiny: 0:1, 6:0, 1:2

Muž zápasu: Straka

Branky a nahrávky: 25. Straka (Vlasák, Benák), 32. Fabuš (Matějovský), 34. Vlasák (Straka, Hudec), 35. Vampola (Benák), 38. Fabuš (Kracík), 40. Fabuš (Straka, Kracík), 50. Důras (Kracík) – 13. Hampl (Pavelek), 49. Polák (Kanko), 54. Květoň (Výtisk, Peterek).

Rozhodčí: Šír – Hlavatý, Tošenovjan.

Vyloučení: 6:11,navíc Matějovský (PLZ) 10 min. os. trest.