Vůbec to s nimi nevypadalo dobře. Třinečtí hokejisté však prokázali vůli bojovat a rvát se až do poslední vteřiny, což se jim vyplatilo. Ve čtvrtek vyhráli v prodloužení i druhé domácí utkání proti Plzni a srovnali stav série na 2:2. Rozhodnutí tak přinese až dnešní souboj na západě Čech. „Semkli jsme se, hrajeme na 120 procent,“ říká jeden z nejzkušenějších třineckých hráčů Ĺubomír Sekeráš.

V táboře soupeře však i přes porážky vládne pozitivní nálada. Plzeňští jsou přesvědčeni, že to budou oni, kdo nakonec postoupí. „Nechci se pouštět do psychologické války. V domácím prostředí to myslím dokážeme zlomit. Třinec nás potřetí neporazí,“ je si jist trenér Plzně Pavel Hynek.

Zkušený plzeňský útočník Tomáš Vlasák ještě teď lituje poslední porážku. „Myslím si, že jsme byli trochu lepším týmem. Máme ale ještě pátý zápas, jedeme dál. Teď budeme mít výhodu domácího prostředí. Snad toho vyžijeme. Určitě to ale nebude otevřený zápas, protože každá chyba může znamenat vyřazení,“ je si vědom se sedmi body nejproduktivnější hráč předkola.

Také Oceláři přiznávají, že to žádná lítačka nahoru dolů nebude. „Důležité bude, jak to hráči zvládnou psychicky. Nervozita totiž může narůst do velkých rozměrů,“ předpovídá třinecký asistent Břetislav Kopřiva. „Soupeř je velice kvalitní. Čtyřiadvacet vítězství v základní části hovoří za vše. Plzeň má pět šest skvělých útočníků, navíc i výbornou obranu. Takovou pětku jako tu Strakovu jsem loni v extralize nezaznamenal,“ smeká před výkony elitní plzeňské formace Kopřiva.

Červeno-bílí si jsou vědomi síly soupeře, ale také svých vlastních schopností a dovedností. „Na koni jsme teď my, protože jsme dvakrát vyhráli. Myslím si, že míč je teď na naší straně. Plzeň hraje doma, bude možná nervózní,“ přemítá obránce Třince Miloslav Gureň, který v posledním utkání svým spoluhráčům pořádně zavařil, když se nechal zbytečně vyloučit. Oceláři šli do tří a Plzeň bleskově snížila na 2:3. „Bylo to z mé strany úplně zbytečné, obrovská chyba,“ kál se urostlý třinecký bek.