Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Třinec v přesilovkách otočil zápas s Plzní

Třinec - Téměř sto trestných minut rozdal včera na ledě Werk Areny sudí Hodek v zápase Třinec – Plzeň. Domácí využili třikrát přesilovku pět na tři a zápas zvrátili. Mužem zápasu se stal Robert Tomík.

29.12.2007

Róbert TomíkFoto: Archív

Třinec – Plzeň 5:2

Na dvě výhry v Karlových Varech a Ústí nad Labem přijeli do Třince navázat hokejisté Plzně. A v první třetině udělali ke splnění úkolu první krok. Po prvotním náporu domácího týmu převzali iniciativu a navíc šli ve 13. minutě v přesilovce do vedení tečí Benýška. Na prohrané první třetině nic nezměnila ani Korhoňova tyč. Necelé čtyři minuty před uplynutí poloviny zápasu přidal po přihrávce zpoza branky druhý gól západočechů Matějovský, ovšem domácí odpor tím nezlomil.

Naopak při dlouhé přesilovce Třince pěti proti třem se třetí ranou v rychlém sledu trefil za Málkova záda kanonýr Tomík a udělal tak trhlinu v plzeňském plánu opět vyválčit na ledě protivníka tři body. Vyrovnání zařídil po nezištné asistenci domácího kapitána Peter Barinka, jenž se trefil ve třetím utkání v řadě. „Dostávám dost prostoru na ledě a zatím mi to tam padá,“ radoval se slovenský útočník, který už druhé utkání odehrál nachlazený. „Hraji se super spoluhráči, v Třinci je výborný tým a i když jsme dnes prohrávali už o dva góly, dokázali jsme to otočit,“ dodal.

Na závěr roku připravil extraligový los pro fanoušky lahůdku. V neděli 30. prosince v 17 hodin se třinečtí Oceláři představí na ledě Vítkovic. V předchozích dvou vzájemných zápasech se vždy dařilo hostujcímu týmu. Oceláři vyhráli v Ostravě a Vítkovičtí v Třinci.

Ludvíkovu ránu zastavila vzápětí tyčka domácí svatyně, šlo se na druhou přestávku, kterou zpestřil ohňostroj před Werk Arenou, za nerozhodného stavu. Poslední třetina hostům hrubě nevyšla. Naopak domácí v ní kralovali. Především díky nedisciplinovanosti plzeňských borců. Ti své šance v úvodu nevyužili a naopak Malec při hře čtyř proti čtyřem své dva pokusy ano.

Plzeňští pak nabídli Třinci dlouhou přesilovku pěti proti třem, když se Kracík nechal za úder na hlavu vyloučit na pět minut a do konce utkání, Vampola za podražení a Adamský za hákování. Nabídku neodmítl Korhoň a v téže početní výhodě se parádně trefil ještě ostrostřelec Tomík.

„Začali jsme velice dobře a až do půlky zápasu jsme hráli v tomto duchu. Pak jsme ale inkasovali v oslabení, hosté se dostal do zápasu a obraz hry se změnil. Poslední třetina byla o štěstí, protože než jsme potřetí inkasovali, tak jsme nastřelili tyč a měli i samostatný nájezd. Pak jsme šli ale zase do tří a to se nedalo ubránit,“ řekl hostující asistent František Černý.

Domácí kouč Jiří Juřík svůj tým chválil. „Do zápasu jsme naskočili až v přesilovce pět na tři, kdy jsme dokázali snížit. Dostali jsme se do tlaku a ukázali jsme sílu tohoto mužstva. Vítězství jsme si zasloužili.“

Třetiny: 0:1, 2:1, 3:0

muž zápasu: Robert Tomík

Třinec: Vojtek – Sekeráš, Malec, Seman, Výtisk, Švarný (21. Andersons), Pácal – Tomík, J. Štefanka, D. Moravec – P. Barinka, Peterek (22.-32. Steber), Martynek – Korhoň, Polanský, Skořepa. Trenér: Kopřiva.

Plzeň: Málek – Čakajík, Derner, Benák, Dresler, Jasečko, Dobrovolný – Divíšek, Fabuš, Ludvík – Vlasák, Kracík, Matějovský – Důras, Vampola, Adamský – Kubalík, Šindel, Stránský. Trenér: Kučera.

Branky: 30. Tomík (P. Barinka), 34. P. Barinka (Peterek), 47. Malec (Peterek), 54. Korhoň (J. Štefanka), 57. Tomík (Sekeráš) – 13. Divíšek (Benák), 27. Matějovský (Šindel).

Rozhodčí: Hodek – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 9:10 navíc Peterek, Výtisk – Vampola 10 minut, Kracík (Plzeň) 5 do konce.

Využití: 3:1.

Diváci: 3373.

29.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
V Třinci byl slavnostně otevřen obchvat v úseku mezi Nebory a Bystřicí.
45

OBRAZEM: Třinec má obchvat, jeden úsek ale chybí

Ivo Vondrák jako host on-line rozhovoru v ostravské redakci Deníku.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Mistr vyšel ve Werk Areně naprázdno! Oceláři zdolali Kometu

/FOTOGALERIE/ Hokejisté Třince načali druhou čtvrtinu extraligy výborně. Třetí celek tabulky porazil dosavadního lídra a zároveň obhájce titulu Kometu Brno 4:1. Hattrickem se na triumfu Ocelářů podílel útočník Martin Růžička.

Houbař zemřel u Jablunkova po pádu z patnáctimetrového srázu

Osmašedesátiletý houbař v úterý spadl z asi patnáctimetrového srázu nedaleko jablunkovské části Radvanov. Pád nepřežil, letos je už třetí obětí houbařské sezony v Beskydech.

Vítkovice se zadrhly, Třinec se drží na špici

První čtvrtina základní části hokejové extraligy patří minulosti. Ostravané se nemohou vymanit z krize, Slezané si hlídají umístění mezi elitou.