Boj o finále pokračuje ve středu od 18.10 hodin na ledě Pražanů.

Oceláři si nemohli dovolit klopýtnout, jinak by bylo po nadějích, a podle toho se také zařídili. Hráli agresivně, dohrávali souboje, tlačili se před Kopřivu a udeřili hned z první nebezpečné situace. „Snažili jsme se jim chodit do těla, zavírat mantinely,“ vykládal útočník Václav Varaďa.

Úplné komentáře a hlasy hráčů v úterním vydání Frýdeckomísteckého deníku.

Právě zkušený třinecký buldok byl u první trefy, když převzal přihrávku od kapitána Bonka a dílo dokonal dorážející Růžička, který zamířil v přesilovce přesně do okryté části klece.

Fantastický zákrok lapačkou

Pražané mohli za půl minuty po téměř totožné akci srovnat krok. S pokusem Micky i dorážkou Jelínka si ale Hamerlík poradil. Třinecká brankářská jednička vytáhla v následném čtyřminutovém oslabení fantastický zákrok lapačkou proti z mezikruží střílejícímu obránci Rothovi.

Na začátku druhé třetiny zpackali Slávisté 77 vteřin trvající přesilovku 5 na 3, ve které málem po sólu Adamského sami inkasovali a přišly klíčové okamžiky. Jak využívat dvojnásobné početní výhody ukázal názorně Třinec a v hlavní roli nebyl nikdo jiný, než kanonýr Růžička, který během 73 vteřin zkompletoval hattrick a odpor hostů.

Oceláři nepolevovali v aktivitě, což dále nutilo sešívané k faulům. V polovině utkání zvyšoval už na 4:0 v další přesilovce Květoň a drtivou šestiminutovku, během které domácí udeřili čtyřikrát, korunoval svou čtvrtou trefou v utkání Růžička, který se může pyšnit v play off fantastickou bilancí 11 zápasů, 13 gólů. Kopřivu nahradil ve slávistické brance Furch.

Slávisté rezignovali

„Podařilo se nám to tam rozebrat. Měli jsme skvělý pohyb, přehrávali jsme je. Oni hrají osobní obranu, jeden na jednoho. Před zápasem jsme si řekli, že musíme více jezdit, tlačit se před branku a vyšlo to,“ vykládal David Květoň.

Slávisté už rezignovali a ani se tím příliš netajili. „Nějak to už dohrajeme. Musíme se teď připravit na zápas v Praze,“ hlásil po druhé třetině odevzdaným hlasem obránce Tomáš Žižka.

To domácí pokračovali v parádním vystoupení. Gólu se dočkal také útočník čtvrté lajny Martin Koudelka. Tři minuty před koncem se dočkali hosté alespoň čestného úspěchu. Endál připravil Hamerlíka o čisté konto přesným švihem nahoru.