Na šance chudá první třetina přinesla jen jediný zajímavý moment. A měli ho na svědomí domácí. V přesilovce propálil od modré vše, co mu stálo v cestě, obránce Výtisk.

V prostřední části už bylo k vidění mnohem více příležitostí. V další početní výhodě se ocitl v přečíslení domácí objev Květoň, ale tak dlouho váhal s tím, co udělá, až ho sparťanská obrana o puk obrala. Hostům vázla kombinace, ale postupně stále více zlobila. Netíkova teč Vykoukalovy střely minimálně brankou zaváněla. Vojtek byl však pozorný.

V polovině zápasu se předvedl domácí útočník Polanský ve své nové disciplíně – přihrávce zpoza branky – kterou našel Kováčika. Navrátilec do sestavy nebláznil, počkal si, a bekendovým blafákem zvýšil. Z gólu měl obrovskou radost. Aby ne. Na ledě objevil po dvouměsíční pauze způsobené zlomeninou ruky. „Musím se přiznat, že jsem cítil hrozně. Byl jsem před utkáním dost nervózní, navíc na mě leze chřipka. Jsou to paradoxy. Někdy není člověk ve své kůži a góly dá, jindy se na ledě cítí výborně a nic tam nepadne,“ přiznal třicetiletý Miroslav Kováčik.

Útoky se rázem přelévaly z jedné strany na druhou. V přesilovce domácích na konci druhé části přišel kuriózní moment a rozhodně Třinci radost neudělal. Od čárového Bryšky se puk nešťastně odrazil do jízdy zpět k sparťanovi Procházkovy, který předtím puk vyhazoval. Hostující bek najednou upaloval sám na Vojtka, aby posléze bombou nekompromisně zavěsil.

Ve třetí třetině si Pražané už vyloženou šanci nevypracovali a v závěru se navíc sami připravili o možnost srovnání. Minutu před koncem byli totiž vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě a domácí si už v poklidu tři body pohlídali. „Jsem strašně rád za vítěznou branku, ale hlavně za tři body,“ dodal Kováčik.

„Viděli jsme ze začátku zápas, z kterého čišelo, že jde o hodně. Hrálo se dost opatrně. Dali jsme tyčku, následně soupeř využil přesilovku. Druhá třetina byla vyrovnaná z obou stran s větším počtem šancí. Ve třetí třetině si soupeř ohlídal od začátku výsledek. Nedostali jsme se do vyložené šance,“ uvedl sparťanský asistent Marian Jelínek.

„Zápasy se Spartou nejsou nikdy jednoduché. Z naší strany to bylo hodně zodpovědně odehrané. Ve třetí části začala Sparta tlačit, ale my vykrývali dobře střední pásmo a Vojtek všechny šance kryl. Udělali jsme správný krok pro návrat do desítky,“ řekl asistent třineckého trenéra Jiří Juřík.

O2 Extraliga – 44. kola: TŘINEC – SPARTA 2:1

Třinec – Sparta Praha 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Muž zápasu: Vojtek

Třinec: Vojtek – Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Vosátko, Gureň – V. Polák, Polanský, D. Moravec – D. Květoň, Peterek, Martynek – Balej, Hampl, Kováčik – Pánik, Steber, Lušňák. Trenér: Antonín Stavjaňa

Sparta: Pöpperle – Vykoukal, Černošek, Pilař, Gulaši, L. Procházka, Jan Hanzlík – Netík, Broš, Podlešák – Petr Ton, Výborný, Kratěna – Hromas, Langhammer, Koreis – Látal, Hrdel, Kafka. Trenér. František Výborný

Branky a nahrávky: 14. Výtisk (Polanský, D. Moravec), 28. Kováčik (Polanský, Martynek) – 36. L. Procházka.

Vyloučení: 4:8, navíc Pilař (Sparta) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.

Rozhodčí: Polák – Bryška, Křivský.

Diváci: 3632.