Rozdíl osmnácti bodů a jedenácti míst v tabulce nebyl v pátečním derby mezi vedoucími Vítkovicemi a Třincem znát. Oceláři se v úvodu častěji dostávali před gólmana Štěpánka, ale jak Martynek v přesilovce, tak Peterek v závěru první části na hostujícího brankáře při střelách z mezikruží nevyzráli. Vítkovice zahrozily v první třetině jen jednou. Burger se protáhl po pravé straně, Čechmánek byl ale pozorný.

Do zaslouženého vedení se dostali domácí v úvodu prostřední části. Z premiérové branky v letošní sezoně se radoval centr elitní třinecké formace David Moravec, který uklidil puk do poloprázdné branky po přihrávce Polanského. O jednatřicet vteřin poté už vedl Třinec o dvě branky. Hamplovu střelu vyrazil Štěpánek jen před sebe a Hašek už věděl, co s pukem. Třinečtí se dostali do laufu. Třetí brance zabránil o chvíli později až faulující Krstev, který v poslední chvíli zastavil sekerou blafák Martynka. „Utkání patřilo k těm slabším. Nemyslím ani tak výsledek, jako výkon v první polovině, kde nám chybělo nasazení,“ přiznal asistent trenéra Vítkovic Kamil Konečný.

Vítkovice se vrátily do hry v polovině zápasu, když první vydařenou spolupráci zakončil Ujčík po přihrávce Šimíčka v přečíslení dva na jednoho. Závěr prostředního dějství patřil hostům, ale Čechmánek všechny šance hostů kryl.

V poslední třetině hosté chvílemi svírali svého soupeře, ale branka ne a ne přijít. Super šanci Šimíčka ještě stačil zblokovat Malec, ale osm minut před koncem už Čechmánek kapituloval, když za jeho záda prošla dorážka Korhoně z chumlu před brankou. „Díky menší obratnosti domácích obránců jsme hru i skóre vyrovnali. Měli jsme i další šance, ale nevyužili je,“ smutnil Konečný.

V prodloužení strhl výhru na stranu domácích Květoň, který potrestal třetí vyloučení Krsteva v zápase. „V závěru, pokud je vyloučení v nastavení, tak to bývá náhoda, že se to ubrání. Možná, že nám ta porážka pomůže, protože v kabině byla nálada až příliš uvolněná,“ uzavřel Konečný. Jeho protějšek Jiří Juřík mohl být spokojen. „Těžili jsme hodně z dobrého vstupu do druhé části, ale potom Vítkovice začaly být aktivnější, vyhrávaly osobní souboje a dostaly nás pod tlak. Kluci to však nakonec zvládli.“

Kamil Konečný (Vítkovice): Dnešní utkání e nám moc nepodařilo. Patřilo k těm slabším v sezoně. Nemyslím ani tak výsledek, jako výkon v první polovině, kde nám chybělo nasazení a výkon. Díky menší obratnosti domácích obránců jsme hru i skóre vyrovnali. Měli jsme i další šance, ale nevyužili jsme je. V závěru pokud je vyloučení v nastavení, tak to bývá náhoda, že se to ubrání. Po první čtvrtině máme 29 bodů, což by nikdo nečekal. Možná, že nám ta dnešní porážka zase pomůže, protože už mi to připadalo, že nálada v kabině až příliš uvolněná.

Jiří Juřík (Třinec): Ráno před zápasem nám ze sestavy vypadl Lubomír Sekeráš. Taky jsme nevěděli, co s nám udělá úterní cesta z Karlových Varů. Kluci to ale zvládli. Těžili jsme hodně z dobrého vstupu do druhé části, ale potom Vítkovice začaly být aktivnější, vyhrávaly osobní souboje a dostali jsme se pod tlak. I když se nám vedení nepodařilo udržet, tak máme v poslední době štěstí na v prodloužení a jsme rádi, že nám to tam zase spadlo.

Lubomír Korhoň: Snad se od toho gólu odrazím
Dvě sezony válel za Třinec. Před letošním ročníkem si to ale Lubomír Korhoň společně s Jurajem Štefankou zamířili do týmu odvěkého rivala – Vítkovic.

V pátek se poprvé v sezoně oba celky střetly a bitva to byla řízná. Se šťastnějším koncem pro domácí, kteří vyhráli v prodloužení 3:2.

Lubomír Korhoň o ni ale málem přišel, protože ze základní sestavy před několika zápasy vypadl, a také v pátek v Třinci zahájil utkání až jako třináctý útočník. „No měl jsem to první polovinu rovnou z první řady,“ popisoval Korhoň. „Třinec na nás vlétl. Bylo patrné, že mají velkou motivaci.“

Za nepříznivého stavu v polovině utkání vystřídal Lukáše Klimka ve čtvrtém útoku a kouči Hadamczikovi se odvděčil vyrovnávacím gólem. „V Třinci je trochu zima, byl jsem vymrzlý a naskakovalo se mi do zápasu trochu těžce, ale bylo to proti týmu, kde jsem dlouho hrál, takže jsem měl chuť hrát,“ přiznal Korhoň.

Ve 34. minutě právě devětadvacetiletý útočník střelou mezi Čechmánkovy betony zařídil prodloužení. Byl to jeho první gólový zápis v sezoně. „Jsem rád, že to tam padlo. Snad se od toho odrazím a pomůžu týmu i v dalších zápasech,“ oddychl si Korhoň.

Branka Korhoně nabudila a v závěru patřil k nejaktivnějším hráčům Vítkovic. „Měl jsem i další šance. Škoda, že už mi to tam nespadlo,“ litoval. Obzvláště blízko byl gólu při náznaku sóla v závěru utkání. „Asi už jsem myslel, jak ho provedu. Puk mi nakonec utekl,“ popsal Korhoň, který věří, že si výkonem řekl o znovuzařazení do základní sestavy. „Doufejme,“ uzavřel Korhoň. (tom)

David Moravec: Konečně jsem se dočkal
Čtrnáct zápasů čekal centr první útočné formace Třince David Moravec na svou premiérovou branku v letošním ročníku extraligy. Trefy do černého se dočkal dvojnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana v derby proti Vítkovicím, kde devět sezon působil. Byl to právě rodák z Opavy, který otevřel skóre utkání, když pohotově zametl puk do poloprázdné branky po přihrávce Polanského. „Ve vhodný okamžik jsem se ocitl na vhodném místě, což se mi předešlých třináct utkání nedařilo. Konečně jsem se dočkal,“ přiznal Moravec.

Třinci vyšel vstup do druhé třetiny a rázem vedl 2:0. Po šanci Martynka to mohlo být dokonce o tři góly, což už by možná Vítkovice nerozdýchali, ale jeho šanci zmařil faulem Krstev. „Kdybychom se bavili pořád o možná, tak jsme možná mohli vyhrát na Kladně, kde jsme prohráli v prodloužení. Prostě to tak dopadlo,“ pokračoval Moravec. Vítkovicím se nesesypaly a podařilo se jim srovnat krok. „Když hrajete nahoře, tak vás jen tak něco nepoloží. Pořád si věříte, máte nahráno, nemusíte se strachovat. Daří se vám, jste uvolněný a nepřemýšlíte o tom, že to třeba projedete. Hlavní je, že máme dva body,“ uzavřel Moravec.

Třinec – Vítkovice 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)

Branky: 22. D. Moravec (Polanský, Nikolov), 23. Hašek (Hampl), 64. D. Květoň (Vosátko) – 30. Ujčík (Šimíček), 52. Korhoň (Burger).

Vyloučení: 5:6, navíc Krstev (VIT) 10 minut.