Zítřejším utkáním proti Třinci završí Vítkovice velmi povedenou polovinu základní části extraligové sezony. Pokud s Třincem neprohrají, vstoupí do druhé části z pozice vedoucího týmu.

„Ještě jsme ale nevyhráli,“ zvedl varovný prst kouč Vítkovic Alois Hadamczik. „Třinec má velice šikovné útočníky a musíme si v obraně dát velký pozor. Ne jako v neděli na Spartě, kde jsme dostali dva góly v oslabení tří proti pěti,“ řekl Hadamczik. „Měli jsme poradu na toto téma. Disciplína je základ,“ dodal.

Po nedělní porážce přišly Vítkovice o pětibodový náskok v čele tabulky. Druhý Litvínov ztrácí už jen dva body. „Když se nedaří, tak se nedaří. Nepodařilo se nám prostřelit obranu, a když už to tam došlo, odrazil se puk úplně jinam, než jsme byli my. Takových zápasů je ale spousta a my z toho nemůžeme dělat tragédii,“ hodnotil útočník Roman Šimíček, jenž se do sestavy vrátil po čtyřech utkáních.

Vítkovice hostí v úterý Třinec, se kterým už letos jednou prohrály. V Třinci vyhráli domácí 3:2. Prodloužení ukončil po třech a půl minutách v přesilovce David Květoň. „Je to pro nás i pro ně vždy hodně prestižní zápas. Těšíme se, ale musíme především zapomenout na to, co jsme předvedli na Spartě. Před domácími diváky chceme utkání dotáhnout do vítězného konce,“ uzavřel Šimíček.

Děti do patnácti let a ženy mají na dnešní atraktivní utkání Vítkovic s Třincem vstup volný.

David Moravec varuje: Pozor na zbytečná oslabení

Jak ve Zlíně, tak v Mladé Boleslavi nebodovali, navíc inkasovali v těchto dvou zápasech třináct branek. „Doma se více koncentrujeme na utkání. Venku nehrajeme až tak špatně, ale body nevozíme. Hráči se do toho nemohou dostat,“ uznává asistent trenéra Třince Jiří Juřík.

Vítkovicím se v ČEZ Aréně proti Třinci také dobře nehraje. Naposled vyhrály v normální hrací době před více než třemi lety. „Utkání bude mít jistě svou příchuť. Jedeme na led prvního, navíc je to derby. Potřebujeme získat nějaké body před čtvrtečním duelem ve Znojmě. Bude to hodně náročné. Zase se hraje častěji, nabírá to zpět obrátky. Chceme navázat na kvalitní výkony z posledních zápasů a bodovat,“ pokračuje Juřík.

Podle bývalé opory Vítkovic Davida Moravce bude stěžejní, jak se tým vypořádá s větším kluzištěm. „Rozhodovat budou osobní souboje. Když se získá nějaký metr navíc na tom velkém hřišti, je to podstatná výhoda. Záleží na nás, jak budeme hrát čistě a bruslařsky stačit soupeři. Pozor si musíme dávat na zbytečně moc oslabení,“ tvrdí třinecký centr první útočné formace David Moravec a dodává: „Na tom velkém kluzišti je to něco jiného, ale čím dřív si v utkání zvykneme, tím to pro nás bude lepší. Tabulkově to sice nevypadá, ale máme doma dlouhou šňůru, kdy jsme bodovali. Dáme do toho všechno.“ (noh)

VÍTKOVICE – TŘINEC 25. listopadu 17.00

Letošní zápas: 2:3 po prodl.

Bilance za posledních 10 let: 47 zápasů – 13 vítězství Vítkovic –

4 výhry v prodl. Vítkovic – 5 remíz – 5 výher v prodl. Třince – 20 vítězství Třince
Nejvyšší vítězství Vítkovic: doma 4:1 (2004/2005), venku 6:2 (2007/2008)

Nejvyšší vítězství Třince: doma 6:1 (2006/2007), venku 7:0 (2002/2003)

Nejproduktivnější hráči: Burger 20 (11 9), Ujčík 20 (10 10), Šimíček 13 (7 6) – Polanský 27 (12 15), Peterek 24 (6 18), D. Květoň 21 (11 10).

Nejužitečnější hráči: Ujčík, Krstev, Trnka 10 – Seman, Rangl 4

Nejtrestanější hráči: Krstev 71 – Malec 69

Sestavy v posledním kole

Vítkovice: Vítkovice: Pinc – Krstev, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Jurečka, Ovčačík, Voráček – Kvapil, Burger, Krenželok – Ujčík, Šimíček, Svačina – Treille, Petrovický, Roman – Klimek, Štefanka, Varaďa. Trenér: Hadamczik.

Třinec: Čechmánek – Vosátko, Gureň, Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Rangl – Kanko, D. Moravec, Polák – Balej, Polanský, Kováčik – D. Květoň, Peterek, Martynek – Tomík, Piecha, Hampl. Trenér: Stavjaňa.

Zajímavost: V prvním utkání v Třinci sesadili domácí výhrou 3:2 v prodloužení Vítkovice z čela extraligy. Totéž se jim může povést i zítra.