Třinecký gólman Vojtek byl v mnohem větším zápřahu než jeho protějšek Murín, který se vrátil na led po dvouzápasové pauze. Vojtek se zaskvěl se i proti Hamrlíkovi a Noskovi, ale v 10. minutě poprvé inkasoval z hole Kubiše. Oceláři se příliš na dostřel nedostávali, přesto v 17. minutě trefil v přesilovce bek Pácal tyčku.

Deváté trefy v sezoně se přece jen dočkal Balaštík. Ještě předtím ale domácím pořádně zatrnulo, když se po Vosátkově chybné rozehrávce řítil na Murína ve vlastním oslabení Tomas, ale zlínský gólman byl připraven. Třinec přece jen snížil díky Květoňově přesnému bekhendu, ale za dvě a půl minuty Zlín opět vedl o dvě branky poté, co Záhorovský v početní výhodě usměrnil do sítě střelu Galvase.

„Za aktivitu jsme si tři body zasloužili. Na naší straně byla vidět větší vůle po vítězství,“ pravil asistent zlínského trenéra Jaroslav Stuchlík. Zato na straně Třince vládl smutek. Poslední zápas před pauzou Oceláři nezvládli. „Chyběl nám pohyb, důraz v osobních soubojích i v zakončení. Nedokázali jsme si vytvořit ani šance,“ neskrýval zklamaní trenér Jiří Juřík.