Nejaktivněji si vní na domácí straně počínal Malec a na straně hostů Jaroslav Svoboda. „Nic si nepamatuji. Nechci se ktomu vyjadřovat,“ odmítl dotaz na bitku třinecký Tomáš Malec. „Musíte se podívat na video. Nic víc ktomu říkat nehodlám,“ dodal a zmizel zpět vkabině.

Do té doby se hrál tvrdý, ale férový zápas. Domácí šli během patnácti vteřin na přelomu 15.minuty do Moravcem a Skořepou dvoubrankového vedení a soupeře přehrávali.

Zklamání znepříznivého vývoje si tak hosté vybili po první siréně a zákroku Bičánka. Pěstní výměna se téměř přenesla až do kabin, protože bývalý hráč Třince Svoboda začal na Malce útočit ivprůchodu, kterým se jde do šatny. Chytil ho zezadu za krk a snažil se dořešit předešlý spor zledové plochy. Tam se strkanice naštěstí brzy uklidnila, ovšem Svoboda za nefér útok mimu hru vyfasoval od sudích trest ve hře a v pondělní odvetě bude chybět. „Reakce Jardy Svobody byla neadekvátní,“ zlobil se kouč Znojma Václav Sýkora. „Bude nám dnes chybět a navíc může dostat další trest,“dodal.

Utkání po první třetině skončilo také pro Slováky vtřineckém dresu Malce a Štefanku. Do sprch strestem na pět minut a do konce utkání šel iten, jenž vše vyprovokoval– znojemský Radim Bičánek. Tito tři ale mohou dnes vsérii předkola pokračovat. „Vyhráli jsme a to je důležité,“ dodalMalec.

Potyčka se ve druhé části přenesla ido hlediště, kde jakýsi neurvalec ztábora domácích fandů ukořistil znojemskou vlajku a dal se sní na útěk. Ovšem bravurní zákrok pořadatelů, mu jeho úmysl překazil a vlajka se vrátila na své místo. Bude tam i v pondělí, kdy se hraje odveta.

Třinec– Znojmo 4:1

Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0

muž zápasu: Kundrátek

Branky a nahrávky: 14.D. Moravec (Kundrátek), 15.Skořepa, 33.Polanský (Korhoň), 59.Sekeráš (Tomík)– 24.Selingr (Dopita). Rozhodčí: Šinfler, Hradil– Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:8 navíc Malec, Štefanka– Bičánek 5do konce utkání, J. Svoboda 5trest ve hře. Využití: 2:1. Diváci: 3796.Stav série:1:0.

Třinec: Vojtek– Kundrátek, Sekeráš, Seman, Malec (21. Kania), Andersons, Pácal– Tomík, J. Štefanka (21. Hrňa), D. Moravec– P. Barinka, Peterek, Martynek– Korhoň, Polanský, Skořepa– Pavelek, Kolusz, Steber. Trenér: Kopřiva.

Znojmo: Kameš– Jareš, Švrček, Bičánek, R. Tesařík, Mojžíš, Kotaška, Chvátal– Selingr, Dopita, Erat– Demel, R. Procházka, J. Svoboda (21. Čachotský)– Plášek, Haman, M. Růžička– Beroun, Kucharczyk, Meidl. Trenér: Sýkora.

Ohlasy trenérů

Jiří Juřík (Třinec): Velmi dobře nám vyšla první třetina, a pak jsme si hlídali náskok. Za stavu 2:1 jsme měli sice štěstí, ale nakonec jsme si to pohlídali a vzávěru už jsme hráli to, co jsme potřebovali.

Václav Sýkora (Znojmo): Vúvodu zápasu se nám dařilo čelit domácímu tlaku, ale pak se nám stalo to, co jsme nechtěli. Měli jsme vprvní třetině pět vyloučených, což domácí posadilo na koně. Navíc dali dva slepené góly. Ve druhé části jsme sice dali kontaktní gól, ale soupeř nám zase odskočil a nám se nepodařilo ve zbytku zápasu dostat se zpět dohry.