Třinec - Znojmo 2:1 (třetiny: 0:0, 0:1, 1:1)

Hokejisté Třince nedovolili znojemským Orlůmvyhrát v předkole play off ani jeden zápas. Ve včerejším třetím utkání série odehráli vysoce taktickou bitvu a domácím hokejistům dovolili skórovat až dvě vteřiny před závěrečnou sirénou. Mohou se proto začít těšit na čtvrfinále, ve kterém se utkají s druhým týmem po základní části – Slavií Praha. Naopak znojemští hokejisté mají jako první z extraligových týmů po sezoně. V předkole play-off nestačili na Třinec a prohráli jasně 0:3 na zápasy.

„Jsme velice zklamaní. I přes nepříznivý stav jsme věřili, že dokážeme sérii zkorigovat a třeba potom i otočit.Na klucích byla vidět velká vůle po vítězství, ale měli jsme problém prosadit se,“ uvedl kouč Znojma Václav Sýkora. „Celý zápas byl souboj o to, jestli překonáme Vojtka. To se nám povedlo, až když bylo pozdě,“ dodal.

Třinec nasměroval k úspěchu Korhoň, který na začátku druhé části poslal do odkryté branky kotouč odražený od zadního mantinelu. Znojmo poté dlouho nedokázalo najít recept na výborně chytajícího Vojtka, třineckou pojistku navíc přidal po nedorozumění obrany s brankářem Kamešem Polanský. Kýžený gól Orlů vstřelil Selingr až dvě vteřiny před závěrečnou sirénou. „Je skvělé, že jsme to zvládli ve třech zápasech,“ radoval se střelec vítězného gólu Jiří Polanský.

„Je jedno, jaké góly jsme dávali, důležité je, že jsme postoupili,“ dodal střelec, který je na postupové góly specialista. Jeho branka v předposledním kole na ledě pražské Sparty rozhodl o postupu Ocelářů do předkola play off. „Na Znojemských bylo strašně vidět, jak chtěli. Hodně dřeli, ale asi se na nich projevila únava a nervozita. Základem naší výhry byl výkon Martina Vojtka a hráči podali obětavý výkon. Trpělivost nám přinesla růže, protože Znojemští jsou doma silní,“ přiblížil trenér Ocelářů Břetislav Kopřiva.

Čtvrtfinálová série mezi Slavií a Třincem otevře své brány ve středu 5. a ve čtvrtek 6. března v Praze. Do Třince se hokejisté přesunoou ke dvěma utkáním v neděli 9. a pondělí 10. března.

(tom, zek)

Ohlasy trenérů

 

Václav Sýkora, Znojmo: Jsme velice zklamaní. Ipřes nepříznivý stav jsme věřili, že dokážeme sérii zkorigovat a třeba potom iotočit. Na klucích byla vidět velká vůle po vítězství, ale měli jsme problém prosadit se. První třetina neměla skončit 0:0, naše produktivita byla hodně špatná. Celý zápas byl souboj oto, jestli překonáme Vojtka. To se nám povedlo až, když bylo pozdě. Mrzí nás to oto víc, protože kluci na ledě nechali všechno.

Břetislav Kopřiva, Třinec: Na domácích bylo strašně vidět, jak chtěli. Hodně dřeli, ale asi se na nich projevila únava a nervozita. Základem naší výhry byl výkon Martina Vojtka a hráči podali obětavý výkon. Trpělivost nám přinesla růže, protože Znojemští jsou doma silní.(mich)

 

Statistika zápasu

 

Muž zápasu: Vojtek.

Znojmo: Kameš– Jareš, Švrček, Bičánek, Chvátal, Mojžíš, Kotaška– Erat, Dopita, Selingr– Čachotský, R. Procházka, Demel– M. Růžička, Haman, Plášek. Trenér: Sýkora.

Třinec: Vojtek– Kundrátek, Sekeráš, Seman, Malec, Andersons, Pácal– Tomík, Štefanka, Moravec– Barinka, Peterek, Martynek– Korhoň, Polanský, Skořepa– Pavelek, Kolusz, Steber. Trenér: Kopřiva.

Branky a nahrávky: 60.Selingr (R. Procházka)– 24.Korhoň (Kundrátek), 58.Polanský. Rozhodčí: Minář, Kubeš– Hlavatý, Tošenovjan.

Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. Diváci: 2693.Konečný stav série:0:3.