HBC Enviform Třinec - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Mladý celek z pardubického předměstí načal čtvrtfinálovou sérii Zelenkovým gólem v početní výhodě. Těsný náskok získaný v půlce úvodní periody si hosté přenesli do prostředního dějství. V něm ale o vedení přišli. Na obou brankách Třince se podílel karvinský útočník Barnošák, jehož Třinečtí získali, společně s obráncem Vaškem, na play-off. Třebaže se oba celky ocitly v několika stoprocentních šancích, další branky už nepadly a vcelku vyrovnané sobotní utkání skončilo těsnou výhrou favorizovaného Třince. V neděli dopoledne se na hřišti u Jubilejní Masarykovy ZŠ nehrálo. Intenzivní sněžení bylo proti. Před týdnem byla obě střetnutí Třince se Svítkovem odložena z důvodu mrazivého počasí. A vzhledem k tomu, že první dvě střetnutí musejí hokejbalisté osmého týmu základní fáze odehrát na půdě protivníka, Pardubičtí se budou muset vypravit do Slezska přinejmenším ještě jednou. „Zatím jsme udělali první krůček. Ještě jich spousta zbývá. Postup do extraligy je náš jednoznačný cíl. Nejen náš, ale i sponzora. Máme kvalitní mladé mužstvo, kluci chtějí hrát, mají sílu i chuť. Zimní příprava byla dobrá, něco jsme přes zimu naklikovali," pousmál se třinecký obránce Martin Turoň a pokračoval: „Extraliga je pro nás vzdálená. Play-off nemá favorita. Musí se v něm hrát na krev, nebude se vyhrávat velkými rozdíly. Náš soupeř nebude smířený s vyřazením, bude nám to komplikovat a čekat, co na něho vymyslíme. S tím si musíme poradit."

Branky a nahrávky: 17. K. Liboska (Barnošák, Szotkowski), 27. Barnošák (Mišun) 9. Zelenka. Vyloučení: 6:5, využití: 0:1.

Třinec: L. Smolka - Turoň, Konvička, Mišun, Podešva, R. Liboska, Vašek, Kovalovský, Samek - Szotkowski, Zvejška, Pail - M. Říman, A. Toman, Drábik - Barnošák, Cieslar, K. Liboska - D. Říman, Filipek. Trenér: Zdeněk Hořák.

Další utkání čtvrtfinále play-off: HC Jestřábi Přelouč - TJ Lokomotiva Česká Třebová 3:4 po prodl. a 3:4 po prodl., SK Kometa Polička - SK Sudoměřice 2:4, HBC Pardubice B - HBC Rigum Hodonín 1:4. (rom)