HBC ENVIFORM TŘINEC – SK SUDOMĚŘICE 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Hokejbalisté Třince, jejich cílem je okamžitý návrat do elitní soutěže, si desátým vítězstvím v řadě zadělali na konečné první místo po základní části první ligy. Ve vypjatém utkání svěřenci trenéra Zdeňka Hořáka udolali ambiciózní Sudoměřice. Základ úspěchu hráči Třince položili už v první půlce střetnutí, v níž díky zásahům Drábika a kapitána Mišuna vedli 2:0. Jihomoravané se ale nevzdali a ránou od modré vstřelili kontaktní gól. Domácí přišli s odpovědí v úvodu závěrečného dějství, kdy Szotkowski po slabší chvilce brankáře zvýšil na 3:1. Ani tentokrát neměli hráči Třince klid, protože v početní výhodě Sudoměřic se ujala další dělovka od modré čáry. Domácí hráči promarnili řadu příležitostí, takže o vítězství se museli strachovat až do samotného závěru, který však, kromě potyčky několika hráčů obou týmů před domácí klecí, nenabídl nic zajímavého. Střetnutí bylo neobyčejně nervózní, poslední sirény se nedočkal hostující trenér ani několik hráčů obou týmů. „Dopustili jsme se zbytečných útočných faulů. Je to pořád stejná písnička. Obranný nedovolený zákrok jsme měli snad jenom jeden. Všechno je to disciplíně. S trenérem musíme přijmout nějaké opatření a pak to pokladník spočítá. To není možné, dělají to pořád jedni a ti samí hráči," zlobil se Patrik Cieslar, hrající předseda třineckého klubu a pokračoval: „Sudoměřice byly dnes hratelné. Místo toho, abychom jim už v první třetině dali tři góly, zbytečně jsme se s nimi trápili a přizpůsobili jsme se jejich hře. Mohli jsme častěji střídat a zavřít červenou, což jsme ale neudělali. Vedení jsme udrželi, to je v pořádku, ale naše hra nebyla dobrá."

Poslední zápas základní části proti Hodonínu třinečtí hokejbalisté prohráli 1:2 po samostatných nájezdech. I tak ale tým trenéra Zdeňka Hořáka zůstal na první příčce tabulky.

Branky: Drábik (M. Říman), Mišun (Pail), Szotkowski.

Třinec: L. Smolka – Konvička, Mišun, Turoň, Samek, Filipek, Kovalovský, R. Liboska – Szotkowski, Zvejška, Pail – M. Říman, Cieslar, Drábik – Konderla, A. Toman, D. Říman – K. Liboska. Trenér: Zdeněk Hořák. (rom)