HBK Karviná – HBC Enviform Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Do regionálního derby vstoupil o poznání lépe vítěz východní skupiny první ligy a díky spolupráci Cieslara, Konderly a skórujícího Danečka nad extraligistou vedl. Ovšem jenom chvíli. Karvinští totiž s odpovědí příliš dlouho neotáleli, dvě minuty nato Luka srovnal účty. Důležitým momentem bylo neproměněné trestné střílení, které hosty mrzelo. Útočník Luka svým druhým zásahem poslal pak Karvinou do vedení. Hosté se snažili o vyrovnání, jenomže jejich plány zhatil třetím gólem Pastrňák. „Kluci chtěli až příliš, byli přemotivovaní. Karviná hrála lépe než my," uznal třinecké lodivod Zdeněk Hořák, který předtím vedl právě Karvinou. „Pozápase jsem o tom přemítal. Pokud nejsme schopni porazit mužstvo, jež bylo tři roky v extralize nejslabší, asi do ní prostě nepatříme," prohlásil kouč.

Branky a nahrávky: 9. Luka (Kurz), 24. Luka (Diviš), 42. Pastrňák (Heczko) – 7. Daneček (Cieslar, Konderla). Střely: 19:23. Rozhodčí: Pikula, Šprincl, vyloučení: 8:8, bez využití. Diváci: 176.

Třinec: L. Smolka – Konvička, Turoň, Mišun, Samek, Podešva, K. Liboska – Zvejška, Pail, Szotkowski – Franek, Drábik, M. Říman – Konderla, Cieslar, Daneček – A. Toman, D. Říman, R. Liboska – Havel. Trenér: Zdeněk Hořák.

HBC Enviform Třinec – SK Suchdol nad Lužnicí 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Do rozhodujícího střetnutí nastoupili oba protivníci plně koncentrovaní, takže na zajímavé situace před oběma brankami si bylo nutné počkat do druhé třetiny. Nejdříve hostující Kulík ztroskotal na brankáři Smolkovi a o pár minut později se Konderla prosadil po vhazování střelou z kruhu. Druhou branku Třince po skrumáži před bránou přidal útočník Pail. Když už se Třineckým zdálo, že všechno jde podle plánu, aktivní Kulík dorazil do sítě střelu Smutného. Hráčům Třince se několikrát postavila do cesty tyčka, ale krátce před koncem řádné hrací doby Daneček se Szotkowským dvěma slepenými brankami určili vítěze i prvního postupujícího do extraligy. „Náš tým v zápase ukázal, že na extraligu má. V mužstvu je potenciál, jen ho je třeba využít," prohlásil trenér Třince Zdeněk Hořák a doplnil: „Do nejvyšší soutěže jsem se už probojoval, ale postup s Třincem vnímám jako svůj největší úspěch a zároveň i určité zadostiučinění."

Branky a nahrávky: 28. Konderla (Samek), 30. Pail (Turoň), 43. Daneček (Konderla), 43. Szotkowski (Pail) – 37. Kulík (Smutný). Střely: 36:28. Rozhodčí: Horský, Vokurka, vyloučení: 6:3, bez využití. Diváci: 100.

Třinec: Konvička, Turoň, Mišun, Samek, Podešva, K. Liboska – Zvejška, Pail, Szotkowski – Franek, Drábik, M. Říman – Konderla, Cieslar, Daneček – A. Toman, D. Říman, R. Liboska – Havel. Trenér: Zdeněk Hořák. (rom)

Cieslar: „V extralize nebudeme chtít k soupeřům jezdit jen na výlety"

Třinec – Hokejbalisté Třince se po roce vracejí do nejvyšší soutěže. U postupu nemohl scházet hrající předseda klubu Patrik Cieslar. „Jsem rád, že mohu být u toho. Když jsme postupovali před třemi lety, tou dobou jsem byl služebně v zahraničí," připomněl zkušený útočník.

Baráž jste zahájili porážkou s extraligovou Karvinou, ale poté jste přemohli Suchdol nad Lužnicí. Jak probíhala obě utkání z vašeho pohledu?

Proti Karviné jsme všichni hrozně moc chtěli. Tak moc, že jsme byli přemotivovaní. Výsledek byl ten, že tak špatně, jako polovinu toho utkání, jsme v letošní sezoně ještě nehráli. Musím sportovně uznat, že Karviná hrála velice dobře. A hlavně chytře, dobře věděla, co na nás platí. Vedli jsme, ale pak jsme neproměnili čtyři šance včetně trestného střílení. Proti Suchdolu jsme byli jasně lepší, ale nemohli jsme dát gól, sedmkrát jsme nastřelili tyčku! Vedli jsme 2:0, soupeř snížil na 2:1, ale nám se v závěru povedlo přidat dva góly a vyhrát o tři branky, což bylo rozhodující.

V baráži jste si připsali jednu výhru a jednu prohru. Co to pro vás znamená?

Že jsme jistým postupujícím do extraligy. Dostali jsme už i gratulace přímo ze svazu. Po prvním zápase jsme měli skóre mínus dvě, po druhém plus jedna. Propočítali jsme si na papíře všechny možné varianty a vyšlo nám, že oba soupeři naráz se před nás nedostanou. Buď jeden, nebo druhý. K postupu má blíž Karviná, ale pokud ji Suchdol porazí vysokým rozdílem, do extraligy půjde on (rozhovor vznikl krátce po sobotním utkání Třinec – Suchdol, duel Suchdol – Karviná byl na pořadu až v neděli – pozn. aut.).

Návrat do extraligy bylo to jediné, co vás zajímalo. Dokážete popsat své pocity?

Jsem plný emocí. A hrozně šťastný, že jsem mohl být u toho. Když jsme postupovali před třemi lety, byl jsem tou dobou služebně v zahraničí. Pracoval jsem ve Španělsku, klukům jsem držel palce na dálku. Tentokrát jsem se na postupu podílel spolu s ostatními. Mám velkou radost z toho, že jsem na hřišti nebyl trapný.

Budete nastupovat i v extralize?

Těší mě, že jsem se rozhodl oddálit konec kariéry a vrátil se do nejvyšší soutěže. Hokejbal mám rád a chtěl bych dál hrát. Jenže v extralize to nebude žádná legrace. Přece jen nejsem nejmladší, potřebuji pravidelný trénink. Při mém pracovním vytížení, kdy navíc stavím barák, na trénování nemám moc času. Nedovedu říct, co bude.

Jistě ale už teď víte, že budete dělat vše pro to, aby se Třinec v extralize usadil.

Nepředbíhejme. Sotva jsme postoupili, chceme si to užít a vychutnat si tu radost. Pro účast v extralize, kde chceme hrát důstojnou roli, potřebujeme sehnat dostatečný počet financí a doplnit stávající tým o několik kvalitních hráčů. K zápasům budeme cestovat na druhý konec republiky. Nechceme jezdit k soupeřům pouze na výlety. (rom)