Hokejisté dokázali bodovat v Blansku

Frýdek-Místek – Po dobrém výkonu nejprve podlehl Frýdek-Místek favorizovanému Novému Jičínu, ale z druhého venkovního zápasu v minulém týdnu si již Frýdečtí přivezli výhru z blanenského ledu.

19.10.2009

Ilustrační fotoFoto: Archiv

HC NOVÝ JIČÍN – HC FRÝDEK-MÍSTEK 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Do utkání nastoupili svěřenci Michala Piskoře s novou posilou Lukášem Šrámkem v brance. Hostující hráči byli od začátku utkání lepším mužstvem. Tlak frýdecko-místeckých hokejistů byl přerušen díky technické závadě na konci 4. minuty, kdy se část kluziště ponořila do tmy. Po odstranění této závady se hra přeci jen vyrovnala. Úvodní branka padla až v čase 13:43 a postaral se o ní hostující Pavlas. Frýdečtí se ale z vedení neradovali příliš dlouho. Na konci 14. minuty zůstal za hostující obranou domácí Šimo, který dostal přihrávku od Hrušky a následně dokázal svůj únik proměnit ve vyrovnávací branku. Diváci tak viděli v jedné minutě hned dvě branky. Jelikož více branek v úvodní třetině nepadlo, tak se obě mužstva vydala do kabin za nerozhodného stavu.

Druhou třetinu začali lépe domácí a po chybě v hostující obraně se opět měnilo skóre. To se prosadil Jičínský Šimo. Ve 35. minutě hráli hokejisté Frýdku-Místku přesilovku a nabídnutou výhodu zužitkoval Machálek – 2:2. V závěru druhého dějství hosté zbytečně zaváhali, když nedokázali vyhodit puk z obraného pásma a Macháček stanovil výsledek po dvou třetinách – 3:2.

Závěrečná třetina již moc pěkný hokej nepřinesla. Hra byla plná chyb a nepřesných přihrávek. K vážnějšímu ohrožení branky nedošlo ani na jedné straně. Na konci 54. minuty zredukoval hostující kouč Piskoř hru pouze na dvě formace, které měly za úkol jediné, vyrovnat. Blízko tomu byli hosté na konci 58. minuty, kdy na trestnou lavici usedl domácí Tomášek za faul loktem. Tlak hostí bohužel vyrovnání nepřinesl ani při hře bez brankáře. V závěrečné vteřině vstřelil novojičínský Tomášek čtvrtý gól svého týmu, ovšem hosté se zlobili, jelikož jsou přesvědčeni, že gól padl až po čase. Hlavní rozhodčí utkání však nehodlal o této brance vůbec diskutovat a uznal ji. „Začali jsme dobře. Trochu nás pak vyvedla z tempa vynucená přestávka se světly. Potom byla škoda, že když jsme dali branku, tak jsme vzápětí opět inkasovali. Strašně se nadřeme na branku, máme špatné zakončení. Dostáváme laciné branky,“ řekl k utkání hostující trenér Michal Piskoř.

Branky: 14. Šimo (Pa. Hruška), 23. Šimo (Pavlačka, Pa. Hruška), 39. Macháček (Petružálek, Sluštík), 60. Tomášek (Petružálek) – 14. Pavlas (Gelačák), 35. Machálek (Martiník). Vyloučení: 5:4 – navíc Gelačák 10 minut (FM), využití: 1:1, diváci: 235.

Frýdek-Místek: Šrámek – Machálek, Krutil, Kudláček, Lašek, Bavlšík, Babic, Sýkora, Gelačák, Martiník, Pavlas, Sztefek, Suchý, Lukaštík, Kopáč, Gebauer, Křivák, Janečka, Sluštík. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník, vedoucí: Libor Langer.

TECHNIKA BLANSKO – HC FRÝDEK-MÍSTEK 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

V 10. kole hokejisté Frýdku-Místku opět dokázali zvítězit na ledě svého soupeře. Tentokráte si tři body přivezli z Blanska, kde se zrodilo naprosto zasloužené vítězství.

K brankáři Šrámkovi, který posílil Frýdek již v minulém kole, přibyl tentokráte útočník David Kostelňák, který je odchovancem vítkovického hokeje a naposledy působil ve Švédsku. A byl to právě tento hokejista, který poslal hosty již v 5. minutě do vedení.

Radost Frýdku ale neměla dlouhého trvání, jelikož vzápětí srovnával domácí Rajnoha. Za stavu 1:1 skončila i první třetina. Rozhodnutí padlo v závěru druhé části hry. To nejprve poslal znovu hosty do vedení Gelačák a pár vteřin před koncem třetiny skóroval Krutil. Dvoubrankové vedení si pak hokejisté Frýdku-Místku již pohlídali. Vítězstvím se hosté posunuli již na devátou příčku.

V dalším kole se hokejisté HC Frýdek-Místek představí domácím příznivcům, kdy v sobotu 24. října hostí od 17 hodin hráče HC Zubr Přerov.

Branky: 6. Rajnoha (Tesař) – 5. Kostelňák (Kopáč), 34. Gelačák (Sluštík), 40. Krutil (Machálek).

Další výsledky 2. hokejové ligy (skupina východ): HC Zubr Přerov – HC Nový Jičín 4:2, HC Orlová – SHK Hodonín 6:5 (sam. nájezdy), HC Uničov – HK Jestřábi Prostějov 6:2, VHK Vsetín – HC Slezan Opava 1:2, HC Břeclav – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:7. (mar)

SERVIS

Kultura a sport - Kultura a sport Sportovní trenéři a instruktoři 130 Kč Sportovní trenéři a instruktoři (kromě na školách) INSTRUKTOR/KA LYŽOVÁNÍ (HPP, DPP). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 130 kč, mzda max. 200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: C04 z:17/9/2018 (HPP, DPP), Staň se součástí teamu největší lyžařské školy na Moravě. Hledáme instruktory lyžování/ snowboardingu do střediska Bílá v Beskydech. Pracovat můžeš o víkendech, v týdenních turnusech či po celou sezónu, dle tvých časových možností, Požadujeme:, - platnou instruktorskou licenci (rádi pomůžeme před sezónou zajistit ZDARMA nebo za zvýhodněnou cenu), , Nabízíme:, - zapůjčení zaměstnaneckého oblečení, ubytování a stravování za personální ceny, skipas, pravidelné lyžařské/snowboardové doškolování s lektory APLŠ/APUL, možnost celoroční spolupráce, proplacení instruktorského kurzu "C" nebo "D", zvýhodněný vstup na wellness v přilehlém hotelu, společné akce na skialpech, sněžnicích a spoustu dalších výhod, - nabízíme pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení., Kontakt telefonicky, e-mailem viz výše.. Pracoviště: Beskydy sport s.r.o. bílá 155, 739 15 Staré Hamry. Informace: David Dorda, +420 725 222 111. Obchod - Obchod Obchodní referent 24 000 Kč Obchodní referenti REFERENT/-KA PRODEJNÍHO ODDĚLENÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: aktivní znalost angličtiny slovem i písmem, ŘP sk. B, znalost Office, samostatnost zodpovědnost, pečlivost, flexibilita., Náplň práce: komunikace se zákazníkem, příjem, evidence a vyřizování objednávek od zákazníků, vystavování faktur a dodacích listů z informačního systému, komunikace se skladem a expedicí, objednávání přepravy, komunikace s celnicí., Výhodou - znalost německého jazyka, předešlá praxe na obdobné pozici., Životopis zaslat na e-mailovou adresu: adriana.hlisnikovska@steeltec.cz., Pracoviště Třinec - Konská. Pracoviště: Steeltec cz, s.r.o., Průmyslová, č.p. 700, 739 61 Třinec 1. Informace: Adriana Hlisnikovská, . Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 120 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) ŘEMESLNÍK - ZEDNICKÉ PRÁCE (DPČ). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: A16 z:22/3/2018 (DPČ) a:17/9/2018, Požadujeme znalost v oboru. Pracovní doba 7.00-15.00 hod., soboty a neděle dle potřeb zaměstnavatele. ŘP sk. B výhodou. Práce vhodná i pro absolventy. Nabízíme odměny za dodržení pracovních požadavků., Kontakt telefonicky v čase od 8.00-15.00 hod., e-mailem. Kontakty viz výše.. Pracoviště: Stavby 4you s.r.o., Riegrova, č.p. 857, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: Martin Tesarčík, +420 737 652 950. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/-ICE. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Aktualizace 19. 9. 2018, Požadujeme - SŠ vzdělání s maturitou ekonomického směru. , Předem volat na tel. č.: 607 043 288 a domluvit si schůzku., Pracoviště: Hrčava. Pracoviště: Ignis forst s.r.o., 739 98 Mosty u Jablunkova. Informace: Marek Sikora, +420 607 043 288.

1. ročník tenisového turnaje žen ve Frýdku-Místku v areálu Prestige tenis.
48

Ve Frýdku slavila titul zkušená Polka, jedničku vyřadilo zranění

Martin Gernát (s hokejkou) slaví se spoluhráči druhý gól Třince. Ani vedení 2:0 však Ocelářům nestačilo.

Martin Gernát: Prohra mrzí, ale týmu věřím. Zvedneme se

Peter Hamerlík po kiksu přiznal: Druhý gól? Moje chyba

Třinec – Hokejovým Ocelářům vstup do extraligové soutěže nevyšel. V neděli podlehli Olomouci 2:3, přestože vedli 2:0. Hanáky dostala na koně nevšední minela zkušeného třineckého gólmana Petera Hamerlíka, který za vlastní brankou namazal puk protihráči.