HC FRÝDEK-MÍSTEK – SHK HODONÍN 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)

Hodonínští Drtiči se postarali nejen o přerušení vítězné série frýdecko-místeckých hokejistů, ale také domácím sebrali jejich neporazitelnost na porubském ledě. A to přitom Frýdečtí nezačali vůbec zle, když už ve 4. minutě využil Ivan přesilovku. Drtiči stačili ještě do první přestávky vyrovnat. To pálil nejprve Škorík, brankář Chvostek stačil puk vyrazit pouze ke Kubovi a bylo srovnáno.

Prostřední část nakonec rozhodla o osudu celého střetnutí. Hosté totiž v samém závěru druhé periody přidali tři branky a tuto ztrátu již domácí celek po druhé změně stran zvrátit nedokázal. „Odehráli jsme zodpovědný zápas. Šli jsme za vítězstvím a za třemi body. Kluci předvedli disciplinovaný a zodpovědný výkon. Zlomem byl závěr druhé třetiny. Ve třetí jsme pak přidali ještě další dva góly a pak se už zápas jen dohrával," řekl pro klubový web trenér hostí Svatopluk Kosík.

„Úvodní třetina nabídla vyrovnanou hru, kdy se akce střídaly nahoru a dolů, ze kterých padla branka na každé straně. Ve druhé třetině jsme si vypracovali spoustu šancí, ale bez gólového efektu, což nás stálo bodový zisk, když jsme v závěru druhé dvacetiminutovky třikrát chybovali a soupeř nás potrestal. Hosté si pak v závěrečné periodě náskok už pohlídali a díky našim neproměněným šancím také zvítězili," dodal po utkání domácí kouč Radim Nečas.

Další zápas odehrají Frýdečtí již zítra, když se opět na domácím ledě v Porubě střetnou s přerovskými Zubry. Utkání začíná v 18 hodin.

Branky: 4. Ivan (Mach, Ovšák), 48. O. Sluštík (Mach, Slovák) – 16. Kuba (Škorík), 38. Špok (Kříž, Pokorný), 38. Peš (Škorík, Kuba), 40. Charvát (Špok), 43. Peš, 48. Vrba (Velechovský, Skočovský). Rozhodčí: Šutara – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 7:7, využití: 1:1, střely na branku: 33:32, diváci: 78.
Frýdek-Místek: Chvostek (41. Kubáň) – Ovšák, Prokop, Gajda, Měkýš, Krutil, Podešva, Vacula, Mikšan, Slovák, Richter, Ivan, Gogolka, O. Sluštík, Mach, Stránský, Samiec, Čintala, J. Sluštík. Trenér: Radim Nečas.
Další utkání 11. kola: HC Nový Jičín – HC Orlová 2:0, Valašské Meziříčí – Zubr Přerov 6:5 po sam. nájezdech, Slezan Opava – RT Torax Poruba 0:5, Jestřábi Prostějov – Technika Brno 4:3 po sam. nájezdech, Lvi Břeclav – VHK Vsetín 1:2.