HC FRÝDEK-MÍSTEK – HC ZUBR PŘEROV 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)

Přerovští Zubři byli jediným celkem, se kterým se ještě hokejisté Frýdku-Místku v letošní sezoně nestřetli. A byli to i hosté, kteří se radovali z úvodní branky. To běžela 7. minuta, když Šrámka v domácí brance překonal Hanák. Na začátku 14. minuty potrestal domácí Kostelňák vyloučení přerovského Osiny a bylo srovnáno. Nerozhodný výsledek ale příliš dlouhého trvání neměl. Tři minuty před první sirénou využili přesilovku také hosté a byl to opět Hanák.

S blížící se polovinou zápasu začal hlavní rozhodčí utkání nadělovat jeden trest za druhým. Hostující Menšík se dokonce musel předčasně poroučet do kabin. Ve 29. minutě při hře 4 na 3 dokázal skórovat hostující Faltýnek a přerovští fandové se měli možnost ve VSH radovat již potřetí. O chvíli později stálo při Frýdku štěstí, když se puk odrazil od tyčky brankáře Šrámka.

Rozhodující moment střetnutí pak přišel ve 46. minutě, kdy přerovský Kolář zvyšoval již na 1:4. Osm minut před koncem utkání sice Machálek snížil na rozdíl dvou branek, ale to se nelíbilo Kolářovi, který opět pokořil gólmana Šrámka. Branka Sztefka z poslední minuty utkání byla již jen kosmetickou úpravou výsledku – 3:5.

Hokejisté Frýdku-Místku nezopakovali bodový zisk ze zápasu v Blansku a v domácí sportovní hale prohráli s přerovskými Zubry o dvě branky. O další ligové body budou bojovat svěřenci trenérů Piskoře a Kameníka ve středu 28. října, kdy zajíždí na led Prostějova.(mar)

Branky: 15. Kostelňák (Gelačák, Sztefek), 53. Machálek (Sztefek), 60. Sztefek (Machálek) – 7. Hanák (Osina), 17. Hanák (Kotásek, Kočara), 29. Faltýnek (Ditrich, Pala), 46. Kolář (Žibrita, Kohút), 58. Kolář (Sprášil, Ditrich). Vyloučení: 6:6 navíc Menšík 5 minut + trest do konce utkání, Tihlář 10 minut (oba Přerov), využití: 1:2, v oslabení: 0:1, diváci: 613.

Frýdek-Místek: Šrámek, Merta, Kudláček, Machálek, Lašek, Bavlšík, Babic, Krutil, Sztefek, Sluštík, Pavlas, Martiník, Gelačák, Kopáč, Suchý, Kostelňák, Sýkora, Lukaštík, Ledvoň, Janečka. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník, vedoucí: Libor Langer

Další výsledky 2. hokejové ligy (skupina východ): SHK Hodonín – HC Uničov 6:0, FC Bobři Valašské Meziříčí – HC Orlová 2:7, HK Jestřábi Prostějov – VSK Technika Blansko 2:4, HC Slezan Opava – HC Břeclav 5:1, HC Nový Jičín – VHK Vsetín 2:1 (sn).

1. HC Orlová 11 8 2 0 0 1 54:29 28
2. Val. Meziříčí 11 8 0 0 0 3 46:31 24
3. SHK Hodonín 11 7 0 0 2 2 55:29 23
4. HC Nový Jičín 11 5 3 0 1 2 38:30 22
5. HC Zubr Přerov 11 6 1 0 0 4 33:24 20
6. HC Slezan Opava 11 5 1 0 2 3 34:41 19
7. HC Uničov 11 4 1 0 2 4 38:43 16
8. VHK Vsetín 11 4 0 0 2 5 22:29 14