VHK VSETÍN – FRÝDEK-MÍSTEK 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Ve Vsetíně nastoupil do hostující branky tentokráte Vašíček, který musel v úvodu utkání čelit několika nepříjemným situacím před svou brankou. Na konci 8. minuty se prosadil domácí útok Knebl-Matějka-Vaněk, když posledně jmenovaný zůstal nepokrytý u hostující branky a poslal tak Vsetín do vedení. Po inkasované brance se snažili hráči Frýdku-Místku o vyrovnání, jenže jejich šance pochytal výborně chytající Plšek. Po řadě šancí na obou stranách přišel v čase 18:57 trest v podobě druhé branky v hostující síti z hole Daniela Tesaříka – 2:0.

Druhou třetinu začali frýdecko-místečtí hráči aktivněji. Ve 23. minutě našel Merta svou přihrávkou rozjetého Marunu a ten prostřelil Plška v domácí brance – 2:1. Ve 33. minutě byl za nedovolené bránění vyloučen Kudláček a bývalý ligista Štraub překonal Vašíčka potřetí.

Závěrečnou třetinu začínali domácí hokejisté v početní výhodě a po 16 vteřinách upravil Vaněk na 4:1. Na zvrat již hokejisté Frýdku-Místku síly neměli. „Prohráli jsme zaslouženě, a to jen z toho důvodu, že jsme byli málo aktivní směrem dopředu. Soupeřova brankáře jsme dnes pořádně ani neohrozili. Vsetín se snažil více, dobře bruslil. Přesto to byl soupeř k poražení,“ řekl po utkání hostující trenér Michal Piskoř.

Branky: 8. Vaněk (Matějka, Knebl), 19. Tesařík (Sakrajda, Klabačka), 34. Štraub (Mikeš, Hrňa), 41. Vaněk (Hrňa, Šimek) – 23. Maruna (Merta). Vyloučení: 10:11 navíc Štraub 10 minut (Vsetín), využití: 2:0, diváci: 1 064.

Frýdek-Místek: Vašíček – Kudláček, Pelikovský, Babic, Krutil, Bavlšík, Gebauer, Sluštík, Gelačák, Novák, Křesťan, Parma, Martiník, Merta, Pavlas, Kopáč, Mocek, Zaoral, Maruna. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník.

V tomto týdnu se hokejisté Frýdku-Místku nejprve představí domácím příznivcům, kdy ve středu 16. prosince hostí v hale VSH celek Břeclavi. Utkání začíná v 18 hodin. V sobotu 19. prosince pak Frýdečtí zajíždí na led silné Orlové (začátek v 17 hodin).

Další výsledky 23. kola: HC Zubr Přerov – VSK Technika Blansko 2:1 po prodl., HC Břeclav – HK Nový Jičín 0:1 po prodl., HC Orlová – HC Slezan Opava 6:1, HC Uničov – HC Bobři Valašské Meziříčí 3:10, HK Jestřábi Prostějov – SHK Hodonín 2:6. (mar)

1. Valašské Meziříčí 24 16 3 ­0 0 5 125:78 54
2. HC Zubr Přerov 24 15 3 0 0 6 77:51 51
3. HC Orlová 24 14 3 ­0 2 5 105:72 50
4. SHK Hodonín 24 14 1 0 3 6 109:66 47
5. HC Nový Jičín 24 11 4 0 1 8 79:74 42
6. VHK Vsetín 25 9 2 ­0 5 9 78:76 36
7. HC Slezan Opava 24 7 3 0­ 4 10 69:91 31
8. Technika Blansko 24 8 1 0­ 3 12 60:88 29