Domácí trenér Miroslav Kameník postrádal útočníka Petra Lipinu, který se zranil v posledním utkání v Karviné. Navíc během první třetiny odkulhal do šatny obránce Mach, takže mezi obránce se vynuceně přesunuli forvardi Sluštík se Stránským.

Úvod střetnutí patřil nažhavenějšímu soupeři, který v 5. minutě otevřel skóre utkání Novotný, o dvě minuty později pak zvyšoval na 0:2 P. Flašar. Frýdečtí se dostali do hry v 9. minutě, kdy se při Mikšanově vyloučení prosadil přesnou střelou Samiec. Domácí hokejisté rázem ožili a ve zbytku první periody byli jasně lepší. Zasloužené vyrovnání přišlo v polovině 16. minuty, kdy na trestné lavici pobývali hostující Lehečka s Hruškou. Po Samiecově střele se k zakončení dostal v posledních zápasech produktivní Sluštík a bekhendovou střelou pod břevno nedal Ilášovi v hostující brance šanci – 2:2.

V prostřední části se tak začínalo odznova a byli to domácí, kteří v mnoha případech zle zatápěli před hostující brankou. Jenže ta byla gólmanem Ilášem zakletá. Ve 35. minutě se po samostatné akci prosadil Uhlár a hosté šli opět v derby do vedení. To dokázal na začátku třetího dějství navýšit při signalizované výhodě Hanák. Frýdečtí v závěru střetnutí vrhli vše do útoku a výsledkem toho byla branka Samiece, který zužitkoval dvojnásobnou početní výhodu. Závěr třetí periody přinesl dokonalé drama. Rozhodčí Koziol v poslední minutě vyloučil frýdeckého útočníka Samiece, kterého jeho rozhodnutí natolik rozlítilo, že ke svému dvouminutovému trestu vyfasoval ještě desetiminutový osobní trest. I v oslabení ale mohli domácí hokejisté vyrovnat. V čase 59:40 se k zakončení dostal Teper, jenže po kličce na Iláše místo prázdné branky trefil pouze tyčku. Z výhry v derby se tak nakonec radovali svěřenci trenéra Aleše Flašara.

„Dnes to byl z naší strany asi nejhorší zápas, co jsme v této sezoně odehráli. Někteří naši hráči si myslí, že mají při našem problému se sestavou jisté místo. I z toho důvodu musíme vytvořit konkurenci, aby tomu tak nebylo. Výhra nad Frýdkem je vydřená, jelikož jsme se dnes museli ubránit při spoustě přesilových her soupeře," podotkl po utkání novojičínský kouč Aleš Flašar. „V první řadě bych velice rád poděkoval našim fanouškům, jelikož i tentokráte do Polárky dorazila hodně slušná návštěva. Co se týče samotného hokeje, tak není to první zápas, kdy si někteří hráči myslí, že jsou rádoby hokejisté. Ta jednoduchost a důraz tam zkrátka chybí. Kluci by se měli vrátit ke hře, kterou produkovali na začátku. Mě ale hodně zaráží, že se jedná o mladé hráče, kteří bohužel šlapat nechtějí. Jinak ostatním klukům musím složit poklonu, jelikož šlapali po celé utkání, holt rozhodovaly dnes maličkosti. Jednou už musíme tyhle zápasy o gól vyhrávat a ne naopak prohrávat," přeje si domácí lodivod Miroslav Kameník.

Frýdecko-Místečtí se v dalším kole představí v prostředí, kde to velice dobře znají. Po celou loňskou sezonu totiž hráli v exilu porubského stadionu a právě hokejisté HC RT-Torax jsou jejich nejbližším soupeřem. Duel s Porubou je na pořadu v sobotu 10. ledna od 17 hodin.

HC Frýdek-Místek – HK Nový Jičín 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

Branky: 9. Samiec (Sluštík), 16. Sluštík (Samiec), 56. Samiec (Stránský) – 5. Novotný (Gebauer, P. Flašar), 7. P. Flašar, 35. Uhlár, 46. Hanák (Mikšan, Uhlár). Rozhodčí: Koziol – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 3:8 (navíc Samiec 10 min), využití: 3:0, diváci: 739.

Frýdek-Místek: Kubáň – Samiec, Vacula, Slovák, Sluštík, Mach, Stránský, Zedník, Vančo-Minařík – Mamula, Krutil, Podešva – Teper, Jindřich, Černín – Mišenko, Heider, L. Prokop – Hurtík. Trenér: Miroslav Kameník.