Rysi uspěli v Kadani i Sokolově a vyhrát chtěli také v Šumperku. Jenže do zápasu vstoupili hodně špatně a už v patnácté minutě prohrávali 0:3. „Náš vstup, to byla katastrofa,“ řekl hostující kouč Vlastimil Wojnar.

Domácí góly vyhnaly z branky brankáře Malíka, jehož místo zaujal Suchánek. Snížit mohl Hrachovský, hosté měli i další nadějné šance, žádnou ale nevyužil. „Když je to o tři góly, to už se pak otáčí těžko,“ komentoval průběh utkání Wojnar. „Rozhodly dva slepené góly po našich individuálních chybách,“ dodal.

Frýdek-Místek věřil, že ve druhé třetině ještě s vývojem zápasu něco udělá, místo toho ale krátce před druhou sirénou inkasoval v oslabení. Po návratu z kabin se navíc trefil ještě Jaroš, jenž pečetil šumperskou výhru 5:0. Mimochodem, bylo to první vítězství Draků v letošní sezoně.

Frýdek-Místek tak má ze tří venkovních zápasů v řadě šest bodů. To není málo, Rysi ale chtěli víc. „Čekali jsme, že tady vyhrajeme. Každý zápas je ale jiný, dneska nám nevyšlo vůbec nic,“ uzavřel Wojnar.

Draci Pars Šumperk – HC Frýdek-Místek 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Bernovský (Baláž), 10. Baláž (Bernovský, Krejčiřík), 15. Krč (Kučera, Spratek), 39. Baláž (Gewiese, Jaroš), 42. Jaroš (Gewiese). Rozhodčí: Šudoma, Barek - Bohuněk, Zedník. Vyloučení: 7:10 navíc Weintritt (SUM) a Tomi (FMK) 5 + do konce utkání za hrubost. Využití: 2:0. Diváci: 412

Frýdek-Místek: Malík (15. Suchánek) – Haman, Husák, Zahradníček, Hrachovský, J. Michálek, J. Adámek – Kofroň, Mikulík, Šedivý – Peterek, R. Veselý, Martynek – Klimša, Raška, Tomi – Przybyla, Stuchlík, Kaukič – Matiaško. Trenér: Wojnar.

Otec a syn. Pavel a Ondřej Palátovi. Foto: Sport Invest