Rysi dorazili do přerovské MEO Arény posilněni o útočníka Davida Ostřížka z Olomouce. „David je u nás na rozehrání, nevíme ale na jak dlouho. Já ale věřím, že se s Olomoucí domluvíme a nastoupí za nás ještě ve středu proti Litoměřicím,“ přeje si kouč Frýdku-Místku Jiří Juřík.

Hosté měli horší vstup do zápasu, kdy již ve 4. minutě inkasovali z Fořtovy hole. Zlepšený výkon po první přestávce přinesl nejen vyrovnání, ale po Kovářově dělovce od modré dokonce i vedení Rysů. To pak zpečetil ve 44. minutě třetím gólem hostující Ostřížek. „Ta soutěž je natolik vyrovnaná, že těch porážek přijde ještě víc. Mohlo to ale ještě chvilku počkat. Jak jsme měli v Kadani štěstí, tak teď jsme jej proti Frýdku ve finální fázi neměli. Puky se k nám vůbec neodrážely. Bohužel každý soupeř je jiný, Frýdek výborně bruslil, byl agresivní v osobních soubojích, nedal nám ten prostor. Proto utkání dopadlo, jak dopadlo,“ řekl po zápase domácí kouč Kamil Přecechtěl. „Očekávali jsme od soupeře velký tlak, což se v první třetině také naplnilo. Škoda, že jsme z první chyby brzy inkasovali. Od druhé třetiny jsme však zlepšili pohyb, líp jsme dohrávali osobní souboje a přiklonilo se k nám také střelecké štěstí,“ hodnotil duel frýdecko-místecký trenér Jiří Juřík.

Na Rysy čeká v dalším týdnu porce dvou zápasů. Ve středu 20. září se od 18 hodin představí doma proti Litoměřicím, v sobotu pak odehrají svůj duel na ledě pražské Slavie.

HC ZUBR PŘEROV – HC FRÝDEK-MÍSTEK 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 4. Fořt (Pšurný) – 24. Zahradníček (Kofroň, Christov), 36. L. Kovář (Bartko, Chmielewski), 44. Ostřížek (Pechanec, Chmielewski). Rozhodčí: Obadal, Veselý – Bryška, Novák. Vyloučení: 9:9, navíc Dovřák (P) a Bajtek (FM) 10 min OT. Využití: 0:1. Diváci: 2002.

Frýdek-Místek: Strmeň – Kovář, Haman, Zahradníček, Ovčačík, Piegl, Bartko – Chmielewski, Pechanec, Ostřížek – Bajtek, O. Kovařčík, Franek – Christov, Mikulík, Kofroň – Kvasnica, Jáchym, Klimša. Trenér: Jiří Juřík.

 
"Šli jsme do toho zodpovědně, ale měli jsme smůlu," řekl přerovský gólman Juraj Šimboch  

Přerov – Už před zápasem slyšel fanoušky vyvolávat své jméno. Netradičně to ale nebylo od příznivců svého týmu. Gólman Juraj Šimboch ve Frýdku zanechal během svého předešlého působení skvělý dojem a hostující fans jej před sobotním duelem v Přerově odměnili projevem uznání. Zubři nakonec na Slezany nestačili a poprvé v sezoně poznali hořkost porážky. „Bylo to smolné utkání,“ hodnotila přerovská brankářská jednička.

Juraji, pro vás je to první porážka v sezoně, jak se urodila?
Bylo to takové smolné utkání a ta porážka nás mrzí. V první třetině jsme měli na víc, kdybychom dali dva góly, tak ten zápas je zase úplně o něčem jiném. Do druhé třetiny Frýdek nastoupil s úplně jiným nasazením a po obrovském tlaku dal gól na 1:1. Pak využil přesilovku na konci třetiny. Škoda, že jsme nedali gól na 2:2 na začátku třetí třetiny, tam to skákalo na tyčce. Poslední gól jsme si tam tečovali sami. Soupeř odskočil na 3:1 a zavřel střední pásmo, do ničeho nás už nepustil.

Hosté opravdu od druhé třetiny výrazně přidali, ale co se změnilo na vašem výkonu?
Nevím, jestli to bylo námi. Oni jsou na tom skvěle bruslařsky, což dobře vím z loňského roku. Začali nás napadat, dobře bránit střední pásmo, my jsme se neuměli prosadit. Navíc mají hodně šikovný útok.

Je nějaký gól, který vás mrzí ze tří inkasovaných branek nejvíc?
Druhý gól mi zaplaval, ta střela mu nesedla, ale i tohle platí. Těžce se to chytá, ten puk letí všelijak. Dali jsme si ale, dá se říct, dva vlastní góly. Jak říkám, takové smolné utkání.

Neodvrátilo se od vás štěstí i proto, že v Kadani tam zkrátka napadalo všechno?
Jak se říká, po hodech bývá zle (usmívá se). Ale nemyslím si, že bychom k tomu přistoupili tak, že ten zápas se vyhraje sám, podobně jako v Kadani. Šli jsme do toho fakt zodpovědně, ale dnes jsme měli více smůly.

Pro vás to pochopitelně byl speciální zápas, ve Frýdku jste působil ještě nedávno. Hecoval jste se s protihráči?
Ne, chtěl jsem se soustředit na svůj výkon. S kluky jsem se nebavil a ani si s nimi nepsal. Na to je prostor po zápase a je škoda, že já budu ten smutnější.

Před zápasem fanoušci Frýdku skandovali vaše jméno, zaregistroval jste to?
Byl jsem tam vlastně dva roky, postupovali jsme, něco pěkného jsem tam zažil. Je super, že ani fanoušci nezapomněli.