Rysi před vynuceným pozastavením Chance ligy prohráli tři zápasy v řadě. Po návratu na led si chtěli vyšlápnout na Přerov a ještě pár minut před koncem kráčeli ke třem bodům. Nakonec ale prohráli 2:3 a nemají žádný. „Samozřejmě je to škoda. Ale když takto budeme pokračovat, tak je jen otázkou času, kdy se to otočí, zlomí a my zase začneme vyhrávat,“ řekl po těsné porážce trenér Vlastimil Wojnar.

Přerov se dostal v první tetině do vedení, na začátku prostředního dějství ale pohotovou středou srovnal Matiaško. Nerozhodné skóre vydrželo až do 45. minuty, kdy v přesilovce udeřil Tomi a Rysi poprvé vedli.

Domácí však těsný náskok neudrželi. Nejprve totiž sedm minut před koncem vyrovnal Dostálek a o pár vteřin později krásnou ranou otočil skóre na stranu Zubrů Svoboda. „Herně jsme měli navrch, měli jsme i více střel, bohužel jsme ale dali o gól méně a zůstáváme bez bodu. Každopádně jsme předvedli výkon, na kterém se dá stavět,“ uzavřel utkání Wojnar.

HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 22. Matiaško (Raška, Peterek), 45. Tomi (Peterek, Martynek) – 12. Číp (Zbořil, Krisl), 54. Dostálek (Indrák, Hrabal), 55. J. Svoboda (Kučeřík). Rozhodčí: Koziol, Vrba – Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Frýdek-Místek: Raszka – Haman, Zahradníček, Hrachovský, Husák, Michálek, Adámek – Šedivý, Mikulík, Kofroň – Klimša, Veselý, Tomi – Martynek, Przybyla, Kurovský – Raška, Peterek, Matiaško. Trenér: Wojnar.