Individuální příprava začala hráčům již v pondělí 16. května, kdy hráči volili různou formu přípravy. Po této týdenní individuální fázi už ale přišel ten pravý letní dril, do kterého se zapojila velká část hráčů z loňského úspěšného kádru, který se zasloužil o postup do WSM ligy. Ostatní hokejisté prozatím trénují s extraligovým Třincem.

V přípravném období budou hokejisté využívat mimo své domovské haly Polárky rovněž i nedaleký atletický stadion TJ Slezan a nově také prostory PPC (Performance Power Centrum). Pro zpestření letního drilu pak hodlá frýdecká družina využít rekonvalescenci Aquaparku Olešná.

„Kluci začali opravdu zostra a čeká na ně podobná příprava, kterou absolvovali i v minulé sezoně. Samozřejmě, že přidáme i něco dalšího. Určitě se zaměříme na nabírání kondice a síly. Letní přípravu hodláme ukončit koncem července a hned poté bychom přešli na led. Ten by měl být v hale od prvního srpnového dne," naznačil nejbližší plány týmu jeho trenér Jiří Juřík. „Co se týče hráčů, tak momentálně stále probíhají jednání o jejich působení tady ve Frýdku-Místku. Jediným, kdo se už v kádru neobjeví, je loňský kapitán Pavel Kowalczyk, který chce nadále hrát ve druhé lize," upřesnil Juřík.

Novou tváří by se měl stát útočník Petr Kanko, který již v minulosti ve Frýdku-Místku hrával (v sezoně 2012/13 stihl ve 13 zápasech nasbírat 10 kanadských bodů za 3 góly a 10 asistencí, pozn. red.). Příbramský rodák patří momentálně třineckým Ocelářům, kde si v minulé sezoně připsal pět extraligových startů. 

V přípravě se střetnou se silnými soupeři

Mezitím, co frýdecko-místečtí hokejisté nabírají v rámci letní přípravy kondici na prvoligové boje v rámci WSM ligy, tak vedení HC Frýdek-Místek společně s realizačním týmem odtajnilo rozpis přípravných zápasů v letošní sezoně.

Frýdecko-místecké hokejisty čeká například souboj s MHC Martin, který je účastníkem Tipsport ligy na Slovensku. Další extraligovým celkem, který se v přípravě postaví do cesty Frýdku-Místku, bude Třinec, který se připravuje pod taktovkou Vladimíra Kýhose.

Dalšími soupeři už budou prvoligové týmy, se kterými se v letošní sezoně hokejisté ze severovýchodního koutu republiky utkají i ve WSM lize. Jak na tom jsou týmy z Přerova a Prostějova se tak budeme mít možnost všichni přesvědčit na vlastní oči.

S každým týmem odehraje Juříkova družina dva zápasy. Tedy jeden doma a druhý na hřišti soupeře. Jediná výjimka je u třineckých Ocelářů, kteří se představí pouze ve Frýdku-Místku. Majitelé permanentních vstupenek mají na přípravné zápasy vstup zdarma.

(mar)

Středa 10. 08. 2016, MHC Martin - HC Frýdek-Místek, 18:00
Úterý 16. 08. 2016, HC Frýdek-Místek - HC Zubr Přerov, 18:00
Čtvrtek 18. 08. 2016, HC Frýdek-Místek - HC Oceláři Třinec, 18:00
Úterý 23. 08. 2016, HC Frýdek-Místek - MHC Martin, 18:00
Čtvrtek 25. 08. 2016, HC Zubr Přerov - HC Frýdek-Místek, 18:00
Úterý 30. 08. 2016, HC Frýdek-Místek - LHK Jestřábi Prostějov, 18:00
Čtvrtek 01. 09. 2016, LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek-Místek, 18:00