HC Frýdek-Místek – HC Studénka 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)

Do branky se postavil stejně jako v Krnově Kolář a jistě si od první minuty utkání představoval jiný průběh, než tomu bylo ve skutečnosti. Hostující mužstvo i v oslabené sestavě udeřilo po 57 vteřinách hry a ujalo se zásluhou Mičulky vedení.

Domácí se snažili o rychlou odpověď, ale šance skončily na pozorném brankáři Válkovi. V polovině páté minuty podrazil Wlaka svého soupeře a domácí se tak museli bránit přesile soupeře. Po necelé minutě oslabení vybojoval puk Kappel, kterému po pravé straně najel Křivák, který následnou střelou mezi betony hostujícímu brankáři nedal šanci.

O 16 vteřin později přišel druhý úder, když Sluštík v oslabení přidal druhou branku a otočil stav na 2:1. Jednobrankové vedení chtěli frýdecko-místečtí hokejisté ještě navýšit, ale v cestě za štěstím jim stál hostující gólman. Ten dokázal vychytat i ty největší šance domácích. Na konci 18. minuty chybovala domácí obrana a hostující Holaník vyrovnal na 2:2. Tímto výsledkem skončila úvodní třetina utkání.

Do druhé třetiny šli hokejisté Frýdku-Místku s cílem dostat se do vedení. Jenže dobývání branky hostů vyšlo naprázdno a navíc od 24. minuty se museli bránit přesilovce. Šance soupeře však vychytal Kolář. V polovině utkání nevyužili domácí převahu jednoho hráče v poli a naopak soupeř ze Studénky se ujal vedení třetí brankou ve 32. minutě.

Ve třetí třetině domácí hráči plnili úkoly téměř bezchybně, ale opět ztroskotávali na výborném gólmanovi Studénky. K vyrovnání nepomohla ani přesilovka ze 41. minuty. Přesto tlak postupně narůstal a jeho vyvrcholení přišlo v polovině 48. minuty při přesilovce. O vyrovnání se postarala dvojice Sluštík - Zapletal. Vyrovnávací branka domácí hráče povzbudila a hnala je dál dopředu. V čase 51:22 dostal Novák přihrávku od Kameníka a stav se měnil na 4:3. Tímto výsledkem utkání nakonec i skončilo.

Dnes Frýdek zavítá na led do Karviné, odkud si bude chtít jistě přivést nějaký ten bodík. V dalším kole přivítá Frýdek-Místek v domácím prostředí tým Horního Benešova. Zápas se hraje v sobotu 8. listopadu od 17 hodin.

Branky: 6. Křivák (Kappel), 6. Sluštík, 48. Zapletal (Sluštík), 52. Novák (Kameník) - 1. Mičulka (Kovář), 18. Holaník (Tomášek), 32. Mikeska (Bolf)

Vyloučení: 7:7 navíc Kappel (FM) 10 minut, využití: 2:0, v oslabení: 2:0

Diváci: 109.

Frýdek-Místek: Kolář, Pastorek, Novák, Piecha, Říhošek, Bojda, Sluštík, Zimmer, Zapletal, Merta, Křivák, Kameník, Glac, Janečka, Kappel, Sýkora, Trubka, Wlaka. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí: Libor Langer.