HC Frýdek-Místek – HK Krnov 5:4 (0:1, 2:2, 3:1)

Domácí nastoupili s Feberem v brance, který se od úvodního bully rozhodně nenudil. Ještě předtím však měli domácí ve 3. minutě výhodu početní převahy pět proti třem. Tuto výhodu nakonec Frýdečtí nedokázali využít. Pokud byl na ledě stejný počet hráčů, měli hostující hokejisté více ze hry. Na začátku osmé minuty ujel po pravém křídle hostující Michálek a střelou k pravé tyči otevřel skóre zápasu. Tímto těsným stavem skončila také úvodní třetina.

V úvodu druhé třetiny si domácí hokejisté vytvořili několika šancemi tlak, ale brankář Šlupina statečně odolával. A tak udeřilo nakonec na druhé straně. V čase 24:20 zvýšil na 0:2 v přesilové hře Thomas. Odpověď naštěstí na sebe nenechala dlouho čekat. Za pouhých patnáct vteřin se po spolupráci Zapletala se Sluštíkem prosadil Merta. Kontaktní gól domácí hráče povzbudil, jenže stále naráželi na bezchybný výkon gólmana Šlupiny.

V polovině utkání se na Febera řítil rozjetý krnovský hráč, kterého zastavil nedovoleně Merta. Rozhodčí utkání s nařízením trestného střílení příliš dlouho neotáleli. Feber však zachoval chladnou hlavu a hostujícího exekutora vychytal. Vzápětí si však Merta opět počínal nedovoleně a Hudečka početní výhodu zužitkoval ve třetí branku Krnova. Ve 36. minutě se trestné střílení nařídilo také na druhé straně, ale i zde proti Sztefkově pokusu vyšel lépe hostující brankář. Kontaktní branka nakonec přeci jen přišla, když se trefil necelé dvě minuty před druhou sirénou kapitán Merta.

Rozhodnutí tak opět přinesla třetí třetina, kterou mají domácí poslední dobou drtivou. Na začátku 48. minuty sice zvyšoval Holeš na 2:4, ale to bylo v tomto střetnutí ze strany hostí vše. O minutu později vrátil Frýdek do hry Zapletal, který využil přihrávek Sluštíka a Merty. Čím více se blížil závěr střetnutí, tím více se zvyšoval tlak domácích hokejistů. V čase 55:26 dokončil Merta svůj hattrick a bylo srovnáno. V posledních dvou minutách se probralo i promrzlé obecenstvo, které hlasitým pokřikem „ještě jeden“ nakonec domácí tým dohnalo ke šťastnému konci. Do konce zápasu totiž chybělo pouhých třináct vteřin, když se k puku dostal Sluštík a přesnou trefou rozhodl o vydřené výhře Frýdku v poměru 5:4.

Další duel krajské ligy sehrají Frýdečtí v neděli 7. prosince, kdy zajíždí na led do Studénky. V domácím prostředí se pak představí netradičně ve středu 10. prosince od 19.15 hodin, kdy do Frýdku přijede vedoucí tým soutěže z Karviné.

Branky: 25. Merta (Sluštík, Zapletal), 39. Merta (Sluštík), 49. Zapletal (Sluštík, Merta), 56. Merta (Zapletal, Novák), 60. Sluštík (Zapletal, Sztefek) – 8. Michálek (Tošenovjan), 25. Thomas (Satek), 33. Hudečka (Michálek), 48. Holeš (Satek, Kubík).

Vyloučení: 11:14, navíc Sztefek 10 minut, Novák 5 minut + trest do konce utkání (oba FM), Němec 10 minut, Vavrečka 5 minut + trest do konce utkání (oba Krnov), využití: 2:2, diváci: 152.

Frýdek-Místek: Feber – Pastorek, Čára, Novák, Pilař, Piecha, Říhošek, Kudela, Sztefek, Sochacký, Zapletal, Merta, Křivák, Sluštík, Janečka, Kappel, Sýkora, Trubka. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí: Libor Langer. (zd)