Předposlední kolo základní části otevřel duel Buldoků s Hrádkem. Buldoci začali mnohem lépe než předchozí zápas, ve kterém inkasovali čtyři branky během čtyř minut.

Naopak měli dvě vyložené šance, avšak ani jedna nebyla zakončena gólem. Také v následujících minutách byli Buldoci aktivní, na jejich hře se neprojevoval propastný bodový rozdíl v tabulce BAHL, Hrádek však působil kompaktnějším a zkušenějším dojmem, což se projevilo také v proměňování šancí.

Do první přestávky byli Hrádečtí přesní hned dvakrát. Obraz vyrovnané hry se nezměnil ani ve druhé části zápasu. Rozdíl však byl v efektivitě zakončení. Hrádek se trefil hned třikrát, Buldoci nevyužili ani ty největší šance. Ve třetím dějství již branka nepadla a tak si Hrádek tuto výhrou zajistil prvenství po základní části.

Kozubová naposledy bodovala právě proti Monsters v šestém kole, pak načala šňůru šesti zápasů bez výhry, proto chtěla naplno bodovat. Začala velkým náporem, který byl ovšem přerušen gólem Monsters. Kozubová byla však nadále aktivní a v první třetině si vytvořila několik šancí, ke gólu to však nevedlo. Druhou třetinu se Monsters probudili a začali více ohrožovat branku soupeře, převážně z brejků. Po šancích na obou stranách se nejprve v 19. minutě prosadil chladnokrevně Mechel a vyrovnal.

Čtyři minuty na to šla Kozubová do vedení. Přesný pas Szotkowského zakončil po průniku obranou Lisztwan. Druhá třetina už pak gól nepřinesla. Ve třetí třetině se již pozorně bránilo. Situaci si Kozubová zkomplikovala před koncem utkání, kdy se nechala vyloučit a Monsters měli tak šanci srovnat. Ostravští se ovšem neprosadili a Kozubová si tak připisuje vytoužené tři body, které však již nic nezmění na tom, že v play-off se postaví proti Torpedu. Monsteři před play off jakoby ztráceli dech a prohráli již druhý zápas v řadě.

Zápas Mostů a Stříteže měl předem jasného favorita, kterým byl tým hostí. První vzájemný duel skončil 3:0 ve prospěch Techniků ze Stříteže. Mosty však opět potvrdily, že jsou letos velice vyrovnaným soupeřem pro všechny celky a po precizním výkonu si odnášejí zasloužené vítězství 4:0. Roman Mucha, gólman Dynama Mosty, si tak připsal první shot out v letošní sezoně.

V posledním zápase 13. kola se těsně před čtvrteční půlnocí utkala mužstva HC Torpedo Havířov a HC Czarne Pantery. Havířovští šli do zápasů s jasným cílem pokusit se získat potřebný bod k potvrzení druhého místa v tabulce před play off a jejich polský soupeř stále bojuje o konečné třetí místo. Lehce ospalý úvod utkání odpovídal hodině, v jakou se začínalo hrát. Během první třetiny se ovšem začalo jako první probouzet k životu havířovské Torpedo a stále více si vynucovalo tlak v soupeřově obranném pásmu.

Výsledkem byla úvodní branka Torpeda, kterou vstřelil Ručil po nahrávce kapitána Kucbela. Ve druhé třetině se začínají dostávat ke slovu i Panteři, kteří dokázali mírnit tlak havířovského týmu. Odměnou jim pak bylo vyrovnání. Branka padla po dorážené střele, která trefila gólmana Torpeda do masky. Rozhodčí i přes protesty Havířovských branku uznal. Torpedo do hry vrátila přesilovka 5 proti 3, ale i přes úspěšný zámek a veliký tlak nedokázali Havířovští skórovat. Šancí i střel na polského gólmana přibývalo a tyto neproměněné šance začaly Torpedo mrzet zejména ve 3. třetině po samostatném úniku hráče Czarnych Panterů, který překonal gólmana a otočil tak kormidlo zápasu ve prospěch Poláků. Havířov však zápas nevzdal a po velkém náporu srovnal stav na 2:2.

Torpedo poté nastřelilo ještě dvě tyče soupeřovy svatyně, ale výsledek se již nezměnil a ke slovu přišly samostatné nájezdy. V této dovedností disciplíně byly lepší Czarne Pantery a odnášejí si tak bonusový bod. Torpedo však splnilo svůj cíl a vybojovalo 2. místo.

V základní části je již rozluštěno umístění týmů na prvních a posledních dvou místech. Vyrovnaná čtveřice ze středu tabulky se utká v závěrečném kole o poslední body a tedy lepší výchozí pozici před play-off.

Družstvem kola byla zvolena HC Kozubová za vítězství nad Monstery. Nejlepším hráčem byl vyhlášen gólman Dynama Mosty Mucha za čisté konto proti střítežským Technikům.

VÝSLEDKY:

HC Buldogs - HC Hrádek 5:0. HC Kozubová - HC Monsters Ostrava 2:1 (0:1, 2:0, 0:0). Branky: 18. Mechel (Worek), 23. Lisztwan (L. Szotkowski) – 4. R. Botur (Honig). HC Dynamo Mosty - HC Technici Střítež 4:0 (2:0, 2:0, 0:0). HC Torpedo Havířov - HC Czarne Pantery 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1). Branky: 12. Ručil (Kucbel), 36. Štěrba – 15. Slebioda (Bakowski), 33. Slama (Walega), SN Slama.
Zápasy 14. kola (čtvrtek 22. prosince): HC Technici Střítež – HC Czarne Pantery (19.15), HC Dynamo Mosty – HC Monsters Ostrava (20.45), HC Kozubová – HC Buldogs (22.15), HC Torpedo Havířov – HC Hrádek (23.45).