Vítkovice - Zlín 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Ondřej Veselý pomohl Zlínu k třetí výhře v řadě dvěma góly a asistencí. Tři body (1+2) zaznamenal rovněž kapitán vítězů Petr Čajánek. Domácí už bez olympionika Michala Barinky prohráli teprve potřetí z posledních šestnácti kol.

Vítkovice proti Zlínu začaly rozmařile a jejich lajdáckost v defenzívě dala soupeři v úvodních minutách několik šancí. Skoro u všeho byl Čajánek. Už v první minutě po Kovářově zaváhání pálil do Šindeláře, pak si na něm znovu vylámal zuby ranou z úhlu. Do třetice už mu to ale vyšlo: v početní výhodě do brány zasunul puk, který po bombě Veselého neudržel Šindelář.

Domácí si ani pak nedali říct. Šedivý ve 13. minutě přihrál v obranném pásmu přímo na hůl Čajánkovi, který ho Veselému naservíroval na druhý gól.

Přestože Vítkovice od druhého dějství pořádně přidaly plyn, jejich 'den otevřených dveří' pokračoval.

Leška hned v prvním střídání jel sám na Šindeláře, ale jeho blafák se neujal. Do sítě tak prošla až bomba Zámorského. Domácí pak v přesilovce Šedivým a Húževkou spálili další gólové příležitosti, jejich otevřenou obranou proklouzl Veselý a v oslabení zvýšil už na 4:0.

Ostravané se pak vydali z posledního, místo Šindeláře šel do branky Dolejš a navzdory komfortnímu náskoku Zlín zažil ještě velké nervy. Během 81 vteřin Sloboda s Kucserou snížili a domácí před Kašíkem spustili doslova uragán. Kašík byl pod sprchou střel, kontaktní gól byl na spadnutí, ale tu největší možnost sám před brankářem pohřbil Němec.

Patnáct minut před koncem puk za Kašíka přece jen dostal Burger, ale rozhodčí ho kvůli posunuté brance neuznali. Marné snaze Vítkovic dal ránu z milosti Köhler, který v 54. minutě v pádu doklepl puk za Dolejše a rozhodl.

Branky a nahrávky: 29. Sloboda (Roman, Szturc), 30. Kucsera (Kolouch, Valčák) - 7. Čajánek (O. Veselý, Zámorský), 13. O. Veselý (Čajánek), 25. Zámorský (Leška, Köhler), 28. O. Veselý (Čajánek), 54. Köhler (Matějíček) Rozhodčí: A. Jeřábek, Hribik - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1.¨5278.
Vítkovice: Šindelář (28. Dolejš) - M. Hruška, Kudělka, Sloboda, Kovář, Pastor, Stehlík, Štencel - Šedivý, Burger, Húževka - Huna, Roman, Szturc - J. Káňa I, Valčák, Strapáč - Kucsera, Kolouch, E. Němec. Trenéři: Šimíček a Trnka.
Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Zámorský, Urbanec, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Okál, Holík, Kubiš - Ondráček, Melenovský, P. Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Hokejisté Karlových Varů prohráli s Třincem vysoko 2:6 a přišli o další cenné body v honbě za předkolem play off. Domácí již počtvrté v řadě nebodovali, Oceláři naopak popáté za sebou vyhráli a jsou třetí.

Karlovy Vary - Třinec 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Mimo úvodní přesilovou hru domácích ovládli výsledkově i herně úvodní dějství Oceláři z Třince.

V páté minutě přesnou přihrávku Květoně zúročil z bezprostřední blízkosti Rákos. Při vyloučení Dreslera nejdříve Roth nastřelil tyč Závorkovy branky a v 17. minutě přesnou střelou od modré čáry na dvoubrankový rozdíl navýšil Krejčí. Na aktivní hru Severomoravanů nenacházela Energie odpověď.

Ze druhé třetiny uběhlo pouhých 39 vteřin a skóre se opět měnilo. Při vyloučení Pohla stačilo Adamskému jenom nastavit hokejku na střílenou přihrávku Rotha. Domácí přece jenom dokázali ve 23. minutě z nenápadné akce snížit Pohlem, který si po zaváhání Hrubce dojel pro odraženou střelu od tyče.

O minutu později to ale opět bylo o tři branky ve prospěch Třince, to pro změnu Nosek střelou z mezikruží nachytal nepřipraveného Závorku. Snížit mohl o pár chvil později Vlach, ale jeho střela skončila pouze na tyči hostující branky. Ve 31. minutě po pohledné kombinaci a ideální přihrávce Orsavy zvýšil už na 1:5 Bonk.

Karlovy Vary se v poslední dvacetiminutovce sice ještě snažily s výsledkem něco udělat a po ideální pasu Gulašiho Vlach při samostatném nájezdu snížil, ale Třinec si již celkem bezproblémové vítězství pohlídal.

Při třetím vyloučení Dreslera navíc pošesté zavěsil pod horní tyč Závorkovy branky v 57. minutě Martin Růžička. Hotovo, debakl.

Branky a nahrávky: 23. Pohl (Bičánek), 47. Roman Vlach (Gulaši, Koblasa) - 5. Rákos (D. Květoň), 17. Krejčí (Martin Růžička, Polák), 21. Adamský (Roth, Martin Růžička), 24. D. Nosek (Polák, Bonk), 31. Bonk (Orsava, Polák), 57. Martin Růžička (Adamský). Rozhodčí: Souček, Hodek - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:3. Diváci: 2739.

Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, Šmach, J. Drtina, Dresler, Gulaši, Schusser - Pohl, Roman Vlach, Zaťovič - Zucker, Balán, Micka - Koblasa, Vachovec, R. Dlouhý - V. Tomeček, R. Hruška, Buc. Trenéři: Mlejnek, Kverka st a Kněžický.

Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Trončinský, Linhart, D. Nosek, Zíb, Krejčí, Foltýn - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, Polák - D. Květoň, Rákos, Rufer - Matuš, Hrňa. Trenéři: Kalous a P. Marek.