Góly si tak hráči obou táborů schovali až na závěr první třetiny. To v 18. minutě nejprve proměnil hostující Tomášek trestné střílení, aby krátce před první sirénou srovnal Mach. Úvod druhé třetiny patřil domácím hráčům. Petr Slovák v nadějné pozici nejprve selhal, ale o minutu později poslal Frýdek do vedení Škatula. Když jej za necelé další dvě minuty napodobil P. Slovák, domácí fanoušci jásali – 3:1.

Karvinští ale následně dokázali, že i když to s jejich startem ve druhé lize nebylo růžové, že stále mají výborný kádr. Samiec v početní výhodě nejprve snížil, a když pobýval za katrem Tomis, vyrovnal přesnou střelou Moravec. Hosté samozřejmě ožili a šestadvacet vteřin před druhým odchodem do kabin převrátil misku vah na stranu hostí Samiec.

Hostům vyšel rovněž i nástup do třetí periody, kdy góly Pavliše a Javína odskočili už na 3:6. Frýdeckým hokejistům se sice v 55. minutě podařilo snížit pěknou brankou Škatuly, na víc už ale domácí v tomto derby neměli.

K utkání 2. kola třetí nejvyšší domácí soutěže se vydají hokejisté Frýdku-Místku na led do Opavy, kde utkání začíná v 18 hodin.

Domácí příznivci půjdou na hokej opět v sobotu 29. září, kdy do VSH zavítá celek Valašského Meziříčí (17 hodin)

HC Frýdek-Místek – Baník Karviná 4:6 (1:1, 2:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. Mach (Škatula, Gogolka), 23. Škatula (Mach), 25. P. Slovák, 55. Škatula (Mach) – 18. z tr. stř. Tomášek, 28. Samiec (Tomášek, Javín), 29. Moravec (Tomášek, Samiec), 40. Samiec (Moravec), 42. Pavliš (Rosůlek), 46. Javín (Moravec). Rozhodčí: Šutara, vyloučení: 9:6, využití: 0:2, diváci: 247.

Frýdek-Místek: Láníček – Horváth, Ovšák, Gajda, Teper, Tomis, Krutil, Měkýš, Kudláček, Rozum, Hrubý, Kelner, Štubňa, J. Slovák, Kraft, J. Sluštík, O. Sluštík, P. Slovák, Mach, Škatula, Gogolka. Trenér: Jan Vavrečka