HC FRÝDEK-MÍSTEK – SHK HODONÍN 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)

První změnu skóre se zkušeným soupeřem přinesla již 3. minuta, ve které brankáře Polonyiho překonal hostující Šúrek. Odpověď ze strany domácích mohla přijít v přesilové hře, ale hostující Michal Holeš v brance si poradil se všemi střelami domácích. Při stejném počtu hráčů na ledě sledovali diváci celkem vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Tři minuty před první přestávkou zvyšoval Vaškovič na 0:2 pro Hodonín.

Ve 28.minutě se hlouček hostujících příznivců radoval potřetí. Tomáš Vrba po návratu z trestné lavice dokázal v přečíslení skórovat a upravil tak na 0:3. V polovině utkání se dočkali i fanoušci Frýdku-Místku, které rozjásal Martiník, který střelou od modré snížil na 1:3 z pohledu Hodonína. Domácí pak ve snaze o rychlou kontaktní branku, která by je ještě více vrátila do hry neuhlídali Komárka a ten ve 33.minutě zvýšil na 4:1.

Ani za nepříznivého stavu to domácí nevzdávali, jenže jejich naději zmrazil ve 43. minutě Korotvička, který zvýšil již na 5:1. V závěru se podařilo Hodonínu ještě dvakrát skórovat. Hokejisté Frýdku-Místku tak prohráli v domácím prostředí jednoznačně 1:7. Soupeř ukázal, že ve druhé lize působí přeci jen déle než domácí. K dalšímu utkání nastoupí frýdecko-místečtí muži již zítra, kdy od 18 hodin hrají na ledě Valašského Meziříčí.

Branky: 31. Martiník (Lašek) – 3. Šúrek (Hoza, Komárek), 17. Vaškovič (Pokorný), 28. Vrba (Hoza), 33. Komárek (Vrba), 43. Korotvička (Hrtús), 47. Špok (Korotvička, Hrtús), 54. Peš (Jurásek, Pokorný). Vyloučení: 7:8, využití: 0:2, v oslabení: 0:1, diváci: 497.

Frýdek-Místek: Polonyi – Barčák, Kudláček, Machálek, Lašek, Bavlník, Babic, Krutil, Sztefek, Sluštík, Částečka, Martiník, Gelačák, Suchý, Kopáč, Janečka, Sýkora. Trenéři: Tomáš Špaček a Miroslav Kameník.

Další výsledky 2. hokejové ligy (skupina východ): HC Nový Jičín – HC Bobři Valašské Meziříčí 3:2, HC Zubr Přerov – HK Jestřábi Prostějov 3:1, VHK Vsetín – HC Uničov 2:3 (samostatné nájezdy), HC Břeclav – HC Orlová 3:0, VSK Technika Blansko – HC Slezan Opava 3:4. (mar)

1. Val. Meziříčí 6 5 0 0 ­ 0 1 24:11 15
2. HC Orlová 6 5 0 0 ­ 0 1 24:15 15
3. HC Nový Jičín 6 4 1 0­ 0 1 23:16 14
4. SHK Hodonín 6 4 0 0­ 1 1 32:17 13
5. HC Zubr Přerov 6 3 0 0­ 0 3 16:13 9
6. HC Slezan Opava 6 2 1 0 ­ 0 3 19:30 8
7. HC Břeclav 6 2 0 0­ 1 3 13:15 7
8. VHK Vsetín 6 2 0 0­ 1 3 11:15 7