Hokejisté Motoru udolali Frýdek až v prodloužení

V osmém kole první WSM ligy prohráli hokejisté Frýdku-Místku nad českobudějovickým Motorem 0:1 v prodloužení.

29.9.2017

MOTOR České Budějovice - HC Frýdek Místek v Českých Budějovicích.Foto: Deník / Jaroslav Sýbek

Hosté přijeli na jih Čech jako druhý celek průběžné tabulky a s nejlepším gólmanem soutěže Strmeněm. Toho jistili před ním zkušení zadáci L. Kovář s Ovčačíkem a dalšími kvalitními hokejisty.

Úvodní třetina se odehrála zcela v režii domácího Motoru, který od začátku uzamkl soupeře před jeho brankou. Strmeň se ocitl v ohni střel, ale potvrzoval své nesporné umění. Poměr střel na branku tak byl v úvodním dějství 20:5, ale na ukazateli skóre svítilo 0:0.

Hned v první minutě se ocitl po Kutlákově střele sám před frýdeckým brankářem Dostálek, ale ani nadvakrát ho nepřekonal. V další velké možnosti neuspěl ani Vlček. Nebezpečně pálil Galamboš, Nedorost předložil kotouč do dobré pozice Čermákovi, ten však mířil jen do frýdeckého fantoma v brance. Tolik výčet těch největších možností domácího celku v úvodním dějství. Vedoucí gól nepřinesly Budějovicím ani tři přesilové hry. Hosté měli jedinou šanci. Po kiksu domácí obrany zůstal sám před Kváčou Klimša, na českobudějovického gólmana však nevyzrál.

„Škoda, že jsme něco nevyužili. Šancí bylo plno. Střílíme hodně po ledě, chtělo by to zvednout nahoru,“ nabídl svůj postřeh z novinářské tribuny obránce Motoru Ján Mucha, jenž se dává dohromady po operaci kolena. „Hosté zatím nekoušou, jsou absolutně neškodní. Dlouhou cestu autobusem ještě nerozjezdili,“ přidal ještě s úsměvem k výkonu hostí.

Jenže po změně stran už převaha Motoru nebyla ani zdaleka taková. Frýdek také díky dvěma přesilovkám začal kousat a zachytal si i Kváča. Domácí tlak byl bohužel minulostí.
Blíže ke gólu měli nakonec Slezané. Kovařčík však v přesilovce nasměroval kotouč naštěstí jen do tyče. Také dělovka Hamana o chvilku později cinkla o břevno Kváčovy svatyně.
Závěr druhé třetiny ale patřil domácím. Pajičova velká šance však gólem neskončila a Květoň neproměnil ani trestné střílení. „My hrajeme pořád stejně, ale soupeř se zlepšil,“ konstatoval Mucha po druhé třetině. „Už rozjezdili ten autobus. Na jejich přesilovky se hezky kouká a v uších po těch tyčkách zvoní ještě teď,“ neztrácel nadhled.

Třetí třetina, to bylo hlavně čekání na osudovou chybu. Rozhodnout mohl hostující Pechanec, Kváča se však zaskvěl, a svůj tým podržel i při tečované střele Kaluse. Závěr vyzněl z domácí strany hodně do ztracena, takže prodloužení bylo nevyhnutelné.

O bodu navíc pro Jihočechy mohl rozhodnout Kanaďan Crowder. Dvakrát spálil vyloženou šanci. Obránce Pýcha byl přesnější a Dostálkovu výzvu přetavil v dvoubodové vítězství.

„Věděli jsme, že hrajeme s favoritem celé soutěže. Připravovali jsme se na úvodní nápor Motoru, přesto nás domácí až brutálně přestříleli. Měli jsme až zbytečný ostych. Od druhé třetiny se nám ale podařilo hru vyrovnat. Vynikající výkon podal náš gólman Strmeň. Bodu si ceníme, v Budějovicích se moc získávat nebudou,“ komentoval průběh střetnutí hostující trenér Marek Malík.

HC Motor České Budějovice - HC Frýdek-Místek 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka a nahrávky: 63. Pýcha (Dostálek, Galamboš). Vyloučení: 5:4, bez využití. Rozhodčí: Kostourek, Doležal – Malý, Šimán. Diváci: 5325.

ČEZ Motor: Kváča – Fillman, F. Novák, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Pajič, Nedorost – Crowder, Galamboš, Dostálek – Šulek, Vlček, Heřman – L. Květoň, Káník, Marcel. Trenéři: Stavjaňa, Štrba a Bombic.

Frýdek-Místek: Strmeň – Haman, Zahradníček, Ovčačík, L. Kovář, Piegl, D. Stránský – Kvasnica, M. Kovařčík, Chmielewski – Kofroň, Mikulík, Christov – Bajtek, Pechanec, J. Kalus – Franek, Klimša, Kaukič. Trenéři: Juřík a Malík.

Autor: Pavel Kortus